Mul10-4maet ApS
CVR 39 89 40 41 · Randers C · Vinduespolering · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Mul10-4maet ApS har CVR-nummer 39894041. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Vinduespolering (branchekode 812210). Adresse: Steen Blichers Gade 14, kl. th, 8900 Randers C. Stiftet: 17. september 2018. Status: aktiv. Antal ansatte: 6. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste 1.695.155 kr., årets resultat -32.676 kr., egenkapital -52.832 kr., aktiver i alt 566.979 kr. Soliditetsgraden på -9,3 % er lavere end hos 81 % af de 230 virksomheder i branchen «Vinduespolering», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -32.676 kr. er lavere end hos 81 % af de 230 virksomheder i branchen «Vinduespolering», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 10 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Mul10-4maet ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Vinduespolering (812210)
- Adresse
- Steen Blichers Gade 14, kl. th, 8900 Randers C
- Kommune
- RANDERS
- Antal ansatte
- 6
- mul104maet@gmail.com
- Stiftet
- 17 Sep 2018
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- som vinduespudser
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af den samlede direktion.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-10-19
- Binavne
- 10-4 Polering ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39894041 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Steen Blichers Gade 14, kl. th, 8900 Randers C
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Gættet domæne: mul10-4maet.dk Hjemmeside https://mul10-4maet.dk
Fundet automatisk og bekræftet ved, at virksomhedens CVR-nummer optræder på siden (22. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,80
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-9,3%
▼ 4,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-114,1%
▼ 114,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
230 virksomheder i «Vinduespolering»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.695.155 | 1.879.187 | 1.532.680 | 1.107.892 | 924.848 |
| Resultat før skat | -34.643 | 227.880 | -69.185 | -19.781 | -201.451 |
| Årets resultat | -32.676 | 231.567 | -69.185 | -19.781 | -203.476 |
| Egenkapital | -52.832 | -20.156 | -251.723 | -182.538 | -162.757 |
| Aktiver i alt | 566.979 | 429.410 | 352.774 | 414.554 | 287.600 |
| Omsætningsaktiver | 498.474 | 351.905 | 266.269 | 303.382 | 261.678 |
| Kortfristet gæld | 619.811 | 449.566 | 527.252 | 547.921 | 450.357 |
| Gæld i alt | 619.811 | 449.566 | 604.497 | 597.092 | 450.357 |
| Soliditetsgrad | -9.3% | -4.7% | -71.4% | -44% | -56.6% |
| Ansatte (gns.) | 5 | 5 | 5 | 3 | 4 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Tommy Per Jørgensen Siden 17 Sep 201850% Ejer
-
Per Emanuel Jørgensen Siden 10 Jun 202450% Ejer
Ledelse
1-
Tommy Per Jørgensen Siden 17 Sep 2018Direktør
Produktionsenheder
1Mul10-4maet ApS
P-nr. 1023990810
Steen Blichers Gade 14, kl. th, 8900 Randers C
Vinduespolering (812210)
👥 5 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -51.912 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -10.535 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -212.944 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 50.950 DKK | 11.198 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Mul10-4maet ApS (CVR 39894041)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver vinduespudser, vinduespolering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.