MULLE HOLDING ApS
CVR 31 08 30 60 · Viborg · Catering på kontrakt og andre restaurationsaktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Virksomheden er ophørt
Kort fortalt
MULLE HOLDING ApS har CVR-nummer 31083060. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Catering på kontrakt og andre restaurationsaktiviteter (branchekode 562200). Adresse: Tapdrupvej 128, 8800 Viborg. Stiftet: 29. november 2007. Status: ophørt 20. august 2026. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 322.740 kr., årets resultat 53.417 kr., egenkapital 270.931 kr., aktiver i alt 398.260 kr. Soliditetsgraden på 68,0 % er højere end hos 82 % af de 324 virksomheder i branchen «Catering på kontrakt og andre restaurationsaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 53.417 kr. er lavere end hos 52 % af de 324 virksomheder i branchen «Catering på kontrakt og andre restaurationsaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 7 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MULLE HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Catering på kontrakt og andre restaurationsaktiviteter (562200)
- Adresse
- Tapdrupvej 128, 8800 Viborg
- Kommune
- VIBORG
- Antal ansatte
- 2
- Stiftet
- 29 Nov 2007
- Ophørt
- 20 Aug 2026
- Sekundære brancher
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK31083060 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 1595GJ3T6WVYRBF69X48
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Tapdrupvej 128, 8800 Viborg
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
19,7%
▼ 49,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,12
▲ 1,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
68,0%
▲ 14,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-77,4%
▼ 77,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
324 virksomheder i «Catering på kontrakt og andre restaurationsaktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 322.740 | 347.459 | 100.828 | 159.898 | 116.245 |
| Resultat før skat | 70.671 | 301.077 | 18.069 | 57.163 | — |
| Årets resultat | 53.417 | 236.163 | 18.069 | 57.163 | 63.387 |
| Egenkapital | 270.931 | 339.514 | 103.351 | 85.283 | 173.120 |
| Aktiver i alt | 398.260 | 631.359 | 122.749 | 153.652 | 193.787 |
| Omsætningsaktiver | 391.329 | 608.044 | 86.475 | 91.394 | 126.245 |
| Kortfristet gæld | 125.329 | 291.845 | 19.398 | 68.369 | 20.667 |
| Gæld i alt | 125.329 | 291.845 | 19.398 | 68.369 | 20.667 |
| Soliditetsgrad | 68% | 53.8% | 84.2% | 55.5% | 89.3% |
| Ansatte (gns.) | 2 | 2 | 1 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 308.741 DKK | 67.901 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -43.957 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MULLE HOLDING ApS (CVR 31083060)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringshistorik
-
Status ændret
25 Aug 2026NORMAL → OPLØSTEFTERERKLÆRING
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver kontrakt, restaurationsaktiviteter, catering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms