MUN Ejendomme ApS
CVR 41 35 77 38 · Gedsted · Servering af mad i restauranter og caféer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Under konkurs
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
MUN Ejendomme ApS har CVR-nummer 41357738. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Servering af mad i restauranter og caféer (branchekode 561110). Adresse: Tyttebærvej 19, 9631 Gedsted. Stiftet: 13. maj 2020. Status: under konkurs. Seneste årsrapport (regnskabsår 2023): bruttofortjeneste 341.882 kr., årets resultat -601.591 kr., egenkapital -418.665 kr., aktiver i alt 7.642.572 kr. Soliditetsgraden på -5,5 % er lavere end hos 68 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -601.591 kr. er lavere end hos 92 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 32 % fra regnskabsår 2022 til 2023. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MUN Ejendomme ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
- Adresse
- Tyttebærvej 19, 9631 Gedsted
- Kommune
- VESTHIMMERLANDS
- Stiftet
- 13 May 2020
- Kreditstatus
- Konkurs
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- restauration
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2021-04-23
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41357738 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Tyttebærvej 19, 9631 Gedsted
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,15
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-5,5%
▼ 7,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-454,5%
▼ 454,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4451 virksomheder i «Servering af mad i restauranter og caféer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 341.882 | 258.129 | -17.800 | -10.615 |
| Resultat før skat | -593.568 | 225.512 | -23.028 | -10.806 |
| Årets resultat | -601.591 | 169.679 | -18.317 | -8.437 |
| Egenkapital | -418.665 | 182.925 | 13.246 | 31.563 |
| Aktiver i alt | 7.642.572 | 9.384.266 | 1.562.695 | 41.466 |
| Omsætningsaktiver | 696.943 | 427.418 | 1.562.695 | 41.466 |
| Kortfristet gæld | 4.513.445 | 4.045.679 | 1.549.449 | 9.903 |
| Gæld i alt | 8.061.237 | 9.201.341 | 1.549.449 | 9.903 |
| Soliditetsgrad | -5.5% | 1.9% | 0.8% | 76.1% |
| Ansatte (gns.) | 1 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
MUN Holding ApS Siden 13 May 2020100% Ejer
Produktionsenheder
1MUN Ejendomme ApS
P-nr. 1025824853
Tyttebærvej 19, 9631 Gedsted
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MUN Holding ApS (CVR 41355247)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver restauration, caféer, servering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms