Munk-Holding ApS
CVR 37 07 85 30 · Ryomgård · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Munk-Holding ApS har CVR-nummer 37078530. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Vibevej 19, 8550 Ryomgård. Stiftet: 14. september 2015. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat 42.428 kr., egenkapital 290.918 kr., aktiver i alt 290.918 kr. Soliditetsgraden på 100,0 % er højere end hos 92 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 42.428 kr. er højere end hos 50 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Munk-Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Vibevej 19, 8550 Ryomgård
- Kommune
- SYDDJURS
- Stiftet
- 14 Sep 2015
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter, formueforvaltning og anden formuepleje og hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen i forening.
- Revision
- Ja
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37078530 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Vibevej 19, 8550 Ryomgård
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
14,6%
▲ 24,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
100,0%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
267,7%
▲ 267,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | 0 |
| Bruttoresultat | — | — | — | — | 0 |
| Resultat før skat | 42.428 | -25.307 | -22.682 | — | 0 |
| Årets resultat | 42.428 | -25.307 | -22.682 | 0 | 0 |
| Egenkapital | 290.918 | 248.490 | 273.798 | 296.480 | 288.485 |
| Aktiver i alt | 290.918 | 248.490 | 273.798 | 296.480 | 288.485 |
| Omsætningsaktiver | — | — | — | — | — |
| Kortfristet gæld | — | — | — | — | — |
| Gæld i alt | 290.918 | 248.490 | 273.798 | 296.480 | 288.485 |
| Soliditetsgrad | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Michael Baastrup Munk Siden 14 Sep 201550% Ejer
-
Heidi Holm Munk Siden 14 Sep 201550% Ejer
Ledelse
2-
Michael Baastrup Munk Siden 14 Sep 2015Direktør
-
Heidi Holm Munk Siden 14 Sep 2015Direktør
Produktionsenheder
1Munk-Holding ApS
P-nr. 1020718621
Vibevej 19, 8550 Ryomgård
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Munk-Holding ApS (CVR 37078530)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formuepleje, formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.