Munk Nielsen Holding ApS
CVR 37 80 09 45 · Skagen · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Munk Nielsen Holding ApS har CVR-nummer 37800945. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Fænøvej 1, 9990 Skagen. Stiftet: 15. juni 2016. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -5.251 kr., årets resultat 3.266 kr., egenkapital 645.484 kr., aktiver i alt 2.859.613 kr. Soliditetsgraden på 22,6 % er lavere end hos 82 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 3.266 kr. er lavere end hos 56 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Munk Nielsen Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Fænøvej 1, 9990 Skagen
- Kommune
- FREDERIKSHAVN
- Telefon
- 20209383
- Michael@tiptopskagen.dk
- Stiftet
- 15 Jun 2016
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- som holdingselskab og selv samt gennem datterselskaber at drive forretning/handel og hermed forbundet virksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktionen.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2016-06-15
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37800945 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Fænøvej 1, 9990 Skagen
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
0,5%
▼ 5,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,05
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
22,6%
▼ 1,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-92,4%
▼ 92,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -5.251 | -5.350 | -7.249 | -2.650 | -3.580 |
| Resultat før skat | — | 42.917 | -51.470 | — | — |
| Årets resultat | 3.266 | 42.917 | -43.374 | 524.897 | 88.780 |
| Egenkapital | 645.484 | 702.219 | 659.302 | 702.676 | 177.779 |
| Aktiver i alt | 2.859.613 | 2.879.268 | 2.792.619 | 2.786.124 | 1.776.008 |
| Omsætningsaktiver | 113.513 | 93.168 | 6.519 | 24 | 240.608 |
| Kortfristet gæld | 2.214.129 | 2.177.049 | 2.133.317 | 2.083.448 | 1.598.229 |
| Gæld i alt | 2.214.129 | 2.177.049 | 2.133.317 | 2.083.448 | 1.598.229 |
| Soliditetsgrad | 22.6% | 24.4% | 23.6% | 25.2% | 10% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Michael Munk Nielsen Siden 17 Jun 201650% Ejer
-
Anne-Mette Nielsen Siden 17 Jun 201650% Ejer
Ledelse
2-
Michael Munk Nielsen Siden 15 Jun 2016Direktør
-
Anne-Mette Nielsen Siden 15 Jun 2016Direktør
Produktionsenheder
1Munk Nielsen Holding ApS
P-nr. 1021514329
Fænøvej 1, 9990 Skagen
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -68.864 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -312.759 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 165.620 DKK | 36.432 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -31.220 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -90.457 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Munk Nielsen Holding ApS (CVR 37800945)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver selv, forretning, gennem.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.