MUNKERISHAVE A/S
CVR 19 76 34 39 · Frederiksberg C · Ikke-finansielle holdingselskaber · Aktieselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MUNKERISHAVE A/S har CVR-nummer 19763439. Virksomhedsform: Aktieselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Forhåbningsholms Alle 19, 2. tv, 1904 Frederiksberg C. Stiftet: 24. oktober 1996. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.019.830 kr., årets resultat -1.277.206 kr., egenkapital 50.857.718 kr., aktiver i alt 57.760.190 kr. Soliditetsgraden på 88,0 % er lavere end hos 51 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -1.277.206 kr. er lavere end hos 97 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 72 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MUNKERISHAVE A/S? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Forhåbningsholms Alle 19, 2. tv, 1904 Frederiksberg C
- Kommune
- FREDERIKSBERG
- Antal ansatte
-
1
2008 2018
- Telefon
- 20424810
- eva@wennerwald.dk
- Stiftet
- 24 Oct 1996
- Selskabskapital
- 500.000 DKK
- Formål
- eje anparter i Ejendomsanpartsselskabet Ringen samt besidde fast ejendom med udlejning for øje og anden dermed i forbindelse stående forretning
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 1 direktør alene, af bestyrelsesformanden i forening med et bestyrelsesmedlem eller af den samlede bestyrelse.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2018-05-07
- Binavne
- HANDELS- OG EJENDOMSSELSKABET AUTODISCO I A/S
- Momsnr. (EU VIES)
- DK19763439 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 5493007D270B1MG7BO74
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Forhåbningsholms Alle 19, 2. tv, 1904 Frederiksberg C
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-2,5%
▼ 11,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,42
▼ 0,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
88,0%
▼ 2,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-126,1%
▼ 126,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.019.830 | 3.682.328 | 1.785.104 | -864.765 | 7.835.646 |
| Resultat før skat | -1.968.203 | 5.223.413 | 5.445.623 | -1.302.401 | 11.442.549 |
| Årets resultat | -1.277.206 | 4.885.007 | 4.618.173 | -1.210.892 | 10.654.737 |
| Egenkapital | 50.857.718 | 53.134.925 | 56.786.918 | 52.668.745 | 54.879.637 |
| Aktiver i alt | 57.760.190 | 58.962.062 | 62.813.967 | 57.925.747 | 61.108.474 |
| Omsætningsaktiver | 9.795.705 | 12.059.271 | 19.624.138 | — | — |
| Kortfristet gæld | 6.902.472 | 5.827.137 | 6.027.049 | 5.257.002 | 6.228.837 |
| Gæld i alt | 6.902.472 | 5.827.137 | 6.027.049 | 5.257.002 | 6.228.837 |
| Soliditetsgrad | 88% | 90.1% | 90.4% | 90.9% | 89.8% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Eva Irene Holm Wennerwald Siden 4 Sep 2017100% Ejer
Ledelse
5-
Iben Lindhardt Fechtenburg Siden 4 Sep 2017Formand
-
Eva Irene Holm Wennerwald Siden 1 May 2017Bestyrelsesmedlem
-
Eva Irene Holm Wennerwald Siden 1 May 2017Direktør
-
Linnea Wennerwald Siden 7 Feb 2025Bestyrelsesmedlem
-
Filippa Wennerwald Siden 7 Feb 2025Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1MUNKERISHAVE A/S
P-nr. 1004007538
Forhåbningsholms Alle 19, 2. tv, 1904 Frederiksberg C
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4.286.769 DKK | 943.074 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 10.861.760 DKK | 2.389.574 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 3.898.204 DKK | 857.604 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 10.283.440 DKK | 2.262.348 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 4.253.415 DKK | 935.748 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MUNKERISHAVE A/S (CVR 19763439)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Koncern
Fra ejerskab registreret i GLEIF (LEI)Datterselskaber
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ejendomsanpartsselskabet, ringen, øje.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.