MÜNSTER INVEST ApS
CVR 35 38 29 25 · Hirtshals · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MÜNSTER INVEST ApS har CVR-nummer 35382925. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Nejstlunden 34, 9850 Hirtshals. Stiftet: 17. juni 2013. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -36.027 kr., årets resultat 581.190 kr., egenkapital 20.417.144 kr., aktiver i alt 20.536.249 kr. Soliditetsgraden på 99,4 % er højere end hos 81 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 581.190 kr. er højere end hos 76 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MÜNSTER INVEST ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Nejstlunden 34, 9850 Hirtshals
- Kommune
- HJØRRING
- Stiftet
- 17 Jun 2013
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- holdingselskabsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2013-06-17
- Sekundære brancher
- Detailhandel med motorkøretøjer (478100)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK35382925 ✓ Valideret
- LEI (GLEIF)
- 213800YJSXNKDFKVED68
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Nejstlunden 34, 9850 Hirtshals
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
2,8%
▼ 4,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
130,62
▲ 56,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,4%
▲ 0,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-60,2%
▼ 60,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -36.027 | 58.642 | 4.425 | 180.796 | -40.939 |
| Resultat før skat | 753.448 | 1.844.411 | 995.153 | -1.045.837 | 9.135.452 |
| Årets resultat | 581.190 | 1.459.240 | 797.688 | -772.331 | 7.256.677 |
| Egenkapital | 20.417.144 | 19.970.954 | 18.511.714 | 18.731.826 | 19.618.157 |
| Aktiver i alt | 20.536.249 | 20.162.875 | 18.769.839 | 18.746.951 | 20.264.801 |
| Omsætningsaktiver | 14.110.611 | 13.713.071 | 13.003.118 | 12.069.386 | 14.343.316 |
| Kortfristet gæld | 108.029 | 184.253 | 258.125 | 15.125 | 645.371 |
| Gæld i alt | 108.029 | 184.253 | 258.125 | 15.125 | 645.371 |
| Soliditetsgrad | 99.4% | 99% | 98.6% | 99.9% | 96.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Flemming Münster Siden 17 Sep 2013100% Ejer
Ledelse
1-
Flemming Münster Siden 17 Jun 2013Direktør
Produktionsenheder
1MÜNSTER INVEST ApS
P-nr. 1018581309
Nejstlunden 34, 9850 Hirtshals
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.354.446 DKK | 294.332 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -1.256.046 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 8.526.815 DKK | 1.875.896 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 2.031.010 DKK | 446.820 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MÜNSTER INVEST ApS (CVR 35382925)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver holdingselskabsvirksomhed, motorkøretøjer.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.