Murer-Holdet ApS
CVR 42 86 18 20 · Herfølge · Murerarbejde · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Murer-Holdet ApS har CVR-nummer 42861820. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Murerarbejde (branchekode 439100). Adresse: Præstebanken 71, 4681 Herfølge. Stiftet: 26. november 2021. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste 0 kr., årets resultat 0 kr., egenkapital -116.352 kr., aktiver i alt 0 kr. Årets resultat på 0 kr. er lavere end hos 69 % af de 2.206 virksomheder i branchen «Murerarbejde», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Murer-Holdet ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Murerarbejde (439100)
- Adresse
- Præstebanken 71, 4681 Herfølge
- Kommune
- KØGE
- Antal ansatte
- 1
- Telefon
- 60619080
- info@Murer-Holdet.dk
- Hjemmeside
- Murer-Holdet.dk
- Stiftet
- 26 Nov 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- beskæftige sig med salg af ydelser alt indenfor murervirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2025-08-07
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42861820 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Præstebanken 71, 4681 Herfølge
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Hjemmeside fra CVR: murer-holdet.dk Hjemmeside https://www.murer-holdet.dk/
- https://www.facebook.com/wix Sociale medier
- https://www.instagram.com/murerholdetaps/ Sociale medier
Fundet automatisk. Sider markeret oplyst til CVR er virksomhedens egen registrerede adresse, hvor virksomhedens navn optræder på siden; øvrige er bekræftet ved, at CVR-nummeret optræder på siden (18. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Vækst i resultat
100,0%
▲ 100,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2206 virksomheder i «Murerarbejde»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 0 | 0 | 100.420 | 208.620 |
| Resultat før skat | 0 | -3.221 | -72.794 | -80.337 |
| Årets resultat | 0 | -3.221 | -72.794 | -80.337 |
| Egenkapital | -116.352 | -116.352 | -113.131 | -40.337 |
| Aktiver i alt | 0 | 0 | 1.709 | 82.302 |
| Omsætningsaktiver | 0 | 0 | 1.709 | 82.302 |
| Kortfristet gæld | — | 116.352 | 114.840 | 122.639 |
| Gæld i alt | 116.352 | 116.352 | 114.840 | 122.639 |
| Soliditetsgrad | — | — | -6619.7% | -49% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Reyhan Zara Aksum Siden 16 Jun 2025100% Ejer
Ledelse
1-
Reyhan Zara Aksum Siden 16 Jun 2025Direktør
Produktionsenheder
1Murer-Holdet ApS
P-nr. 1027761042
Præstebanken 71, 4681 Herfølge
Murerarbejde (439100)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -3.221 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -67.745 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -78.006 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Murer-Holdet ApS (CVR 42861820)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver murervirksomhed, beskæftige, alt.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.