Mureren Jan Haslund ApS
CVR 42 40 95 45 · Dronninglund · Murerarbejde · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Mureren Jan Haslund ApS har CVR-nummer 42409545. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Murerarbejde (branchekode 439100). Adresse: Lemmingsvej 8, 9330 Dronninglund. Stiftet: 21. maj 2021. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 468.833 kr., årets resultat -45.357 kr., egenkapital 29.309 kr., aktiver i alt 125.792 kr. Soliditetsgraden på 23,3 % er lavere end hos 68 % af de 2.206 virksomheder i branchen «Murerarbejde», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -45.357 kr. er lavere end hos 80 % af de 2.206 virksomheder i branchen «Murerarbejde», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 1 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Mureren Jan Haslund ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Murerarbejde (439100)
- Adresse
- Lemmingsvej 8, 9330 Dronninglund
- Kommune
- Brønderslev
- Antal ansatte
- 1
- Telefon
- 27144701
- jan_haslund@hotmail.com
- Stiftet
- 21 May 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- håndværkervirksomhed, handel og hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-05-21
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42409545 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lemmingsvej 8, 9330 Dronninglund
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-154,8%
▼ 178,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,30
▼ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
23,3%
▼ 13,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-356,1%
▼ 356,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2206 virksomheder i «Murerarbejde»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 468.833 | 463.459 | 433.869 | 453.440 | 275.696 |
| Resultat før skat | -57.908 | 22.854 | 3.647 | -5.695 | 25.740 |
| Årets resultat | -45.357 | 17.713 | 2.647 | -4.836 | 19.142 |
| Egenkapital | 29.309 | 74.666 | 56.953 | 54.306 | 59.142 |
| Aktiver i alt | 125.792 | 202.054 | 160.949 | 135.050 | 138.072 |
| Omsætningsaktiver | 125.792 | 202.054 | 160.949 | 135.050 | 138.072 |
| Kortfristet gæld | 96.483 | 127.388 | 103.995 | 80.744 | 78.930 |
| Gæld i alt | 96.483 | 127.388 | 103.995 | 80.744 | 78.930 |
| Soliditetsgrad | 23.3% | 37% | 35.4% | 40.2% | 42.8% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jan Haslund Siden 21 May 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Jan Haslund Siden 21 May 2021Direktør
Produktionsenheder
1Mureren Jan Haslund ApS
P-nr. 1027187699
Lemmingsvej 8, 9330 Dronninglund
Murerarbejde (439100)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 22.820 DKK | 5.016 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -5.095 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 29.990 DKK | 6.578 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Mureren Jan Haslund ApS (CVR 42409545)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver håndværkervirksomhed, murerarbejde.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.