MURERMESTER ANDERS MØLLER ApS
CVR 29 42 10 48 · Brønderslev · Murerarbejde · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MURERMESTER ANDERS MØLLER ApS har CVR-nummer 29421048. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Murerarbejde (branchekode 439100). Adresse: Ahornvej 7, 9700 Brønderslev. Stiftet: 22. marts 2006. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 374.115 kr., årets resultat 11.279 kr., egenkapital 509.933 kr., aktiver i alt 646.601 kr. Soliditetsgraden på 78,9 % er højere end hos 90 % af de 2.206 virksomheder i branchen «Murerarbejde», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 11.279 kr. er lavere end hos 63 % af de 2.206 virksomheder i branchen «Murerarbejde», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 26 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MURERMESTER ANDERS MØLLER ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Murerarbejde (439100)
- Adresse
- Ahornvej 7, 9700 Brønderslev
- Kommune
- Brønderslev
- Antal ansatte
-
1
2007 2018
- Telefon
- 27852233
- Stiftet
- 22 Mar 2006
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- udøvelse af håndværk og industri
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2006-03-22
- Momsnr. (EU VIES)
- DK29421048 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ahornvej 7, 9700 Brønderslev
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
2,2%
▼ 21,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
4,64
▲ 0,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
78,9%
▲ 4,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-90,5%
▼ 90,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2206 virksomheder i «Murerarbejde»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 374.115 | 504.426 | 351.973 | 344.733 | 417.529 |
| Resultat før skat | 14.742 | 138.419 | 5.399 | -56.575 | 130.394 |
| Årets resultat | 11.279 | 119.343 | 4.209 | -44.134 | 101.588 |
| Egenkapital | 509.933 | 498.654 | 379.311 | 375.102 | 419.236 |
| Aktiver i alt | 646.601 | 665.353 | 445.346 | 544.249 | 660.203 |
| Omsætningsaktiver | 616.602 | 641.913 | 406.306 | 489.609 | — |
| Kortfristet gæld | 132.895 | 165.312 | 62.471 | 163.825 | — |
| Gæld i alt | 132.895 | 165.312 | 62.471 | 163.825 | 660.203 |
| Soliditetsgrad | 78.9% | 74.9% | 85.2% | 68.9% | 63.5% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
ANDERS MØLLER HOLDING ApS Siden 22 Mar 2006100% Ejer
Ledelse
1-
Anders Møller Nielsen Siden 22 Mar 2006Direktør
Produktionsenheder
1MURERMESTER ANDERS MØLLER ApS
P-nr. 1012135625
Ahornvej 7, 9700 Brønderslev
Murerarbejde (439100)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: ANDERS MØLLER HOLDING ApS (CVR 29420939)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver udøvelse, håndværk, murerarbejde.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.