Murermester Dan Holmelin ApS
CVR 36 53 45 32 · Brønshøj · Murerarbejde · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Murermester Dan Holmelin ApS har CVR-nummer 36534532. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Murerarbejde (branchekode 439100). Adresse: Dyssevænget 1, 2700 Brønshøj. Stiftet: 27. januar 2015. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 498.223 kr., årets resultat -6.793 kr., egenkapital 5.798 kr., aktiver i alt 269.599 kr. Soliditetsgraden på 2,2 % er lavere end hos 83 % af de 2.206 virksomheder i branchen «Murerarbejde», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -6.793 kr. er lavere end hos 72 % af de 2.206 virksomheder i branchen «Murerarbejde», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 44 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Murermester Dan Holmelin ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Murerarbejde (439100)
- Adresse
- Dyssevænget 1, 2700 Brønshøj
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
-
2
2015 2017
- Stiftet
- 27 Jan 2015
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udførelse af murerarbejde
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-09-09
- Momsnr. (EU VIES)
- DK36534532 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Dyssevænget 1, 2700 Brønshøj
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-117,2%
▼ 201,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,89
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
2,2%
▼ 2,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-164,4%
▼ 164,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2206 virksomheder i «Murerarbejde»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 498.223 | 345.985 | 318.174 | 591.601 | 849.478 |
| Resultat før skat | -8.237 | 15.229 | -1.976 | -76.093 | 94.826 |
| Årets resultat | -6.793 | 10.545 | -4.864 | -61.061 | 71.065 |
| Egenkapital | 5.798 | 12.591 | 2.046 | 6.909 | 67.970 |
| Aktiver i alt | 269.599 | 245.316 | 180.565 | 160.576 | 403.284 |
| Omsætningsaktiver | 235.712 | 228.498 | 157.631 | 127.603 | 390.801 |
| Kortfristet gæld | 263.801 | 232.725 | 178.519 | 153.666 | 335.314 |
| Gæld i alt | 263.801 | 232.725 | 178.519 | 153.666 | 335.314 |
| Soliditetsgrad | 2.2% | 5.1% | 1.1% | 4.3% | 16.9% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Dan Holmelin Andersen Siden 27 Jan 2015100% Ejer
Ledelse
1-
Dan Holmelin Andersen Siden 27 Jan 2015Direktør
Produktionsenheder
1Murermester Dan Holmelin ApS
P-nr. 1020126252
Dyssevænget 1, 2700 Brønshøj
Murerarbejde (439100)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -69.681 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 112.577 DKK | 24.750 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 110.164 DKK | 24.222 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Murermester Dan Holmelin ApS (CVR 36534532)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver udførelse, murerarbejde.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.