MURERMESTER JAN JUEL ANDERSEN ApS
CVR 33 76 60 25 · København Ø · Murerarbejde · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MURERMESTER JAN JUEL ANDERSEN ApS har CVR-nummer 33766025. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Murerarbejde (branchekode 439100). Adresse: Hobrogade 2, 2. tv, 2100 København Ø. Stiftet: 24. juni 2011. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -18.488 kr., årets resultat -105.734 kr., egenkapital 127.734 kr., aktiver i alt 160.924 kr. Soliditetsgraden på 79,4 % er højere end hos 90 % af de 2.206 virksomheder i branchen «Murerarbejde», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -105.734 kr. er lavere end hos 86 % af de 2.206 virksomheder i branchen «Murerarbejde», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MURERMESTER JAN JUEL ANDERSEN ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Murerarbejde (439100)
- Adresse
- Hobrogade 2, 2. tv, 2100 København Ø
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
-
1
2011 2018
- Stiftet
- 24 Jun 2011
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- handel, industri og byggevirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2015-05-08
- Momsnr. (EU VIES)
- DK33766025 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hobrogade 2, 2. tv, 2100 København Ø
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-82,8%
▼ 133,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
4,85
▼ 0,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
79,4%
▼ 2,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-188,7%
▼ 188,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2206 virksomheder i «Murerarbejde»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -18.488 | 275.296 | 410.347 | 391.189 | 497.767 |
| Resultat før skat | -134.464 | 156.198 | 42.976 | -28.712 | 55.974 |
| Årets resultat | -105.734 | 119.229 | 30.899 | -24.792 | 42.068 |
| Egenkapital | 127.734 | 233.468 | 114.239 | 83.340 | 148.132 |
| Aktiver i alt | 160.924 | 284.911 | 194.330 | 135.662 | 216.617 |
| Omsætningsaktiver | 160.924 | 284.911 | 194.330 | 135.662 | 216.617 |
| Kortfristet gæld | 33.190 | 51.443 | 80.091 | 52.322 | 68.485 |
| Gæld i alt | 33.190 | 51.443 | 80.091 | 52.322 | 68.485 |
| Soliditetsgrad | 79.4% | 81.9% | 58.8% | 61.4% | 68.4% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jan Juel Andersen Siden 24 Jun 2011100% Ejer
Ledelse
1-
Jan Juel Andersen Siden 24 Jun 2011Direktør
Produktionsenheder
1MURERMESTER JAN JUEL ANDERSEN ApS
P-nr. 1016947055
Hobrogade 2, 2. tv, 2100 København Ø
Murerarbejde (439100)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -17.819 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -1.003 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MURERMESTER JAN JUEL ANDERSEN ApS (CVR 33766025)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver byggevirksomhed, murerarbejde, industri.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.