Murermesterne CO ApS
CVR 41 46 10 47 · Ebberup · Murerarbejde · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Murermesterne CO ApS har CVR-nummer 41461047. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Murerarbejde (branchekode 439100). Adresse: Ebberupvej 93, 5631 Ebberup. Stiftet: 18. juni 2020. Status: aktiv. Antal ansatte: 19. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 9.411.746 kr., årets resultat 869.498 kr., egenkapital 1.877.129 kr., aktiver i alt 3.934.940 kr. Soliditetsgraden på 47,7 % er højere end hos 59 % af de 2.206 virksomheder i branchen «Murerarbejde», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 869.498 kr. er højere end hos 92 % af de 2.206 virksomheder i branchen «Murerarbejde», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 30 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Murermesterne CO ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Murerarbejde (439100)
- Adresse
- Ebberupvej 93, 5631 Ebberup
- Kommune
- ASSENS
- Antal ansatte
- 19
- Stiftet
- 18 Jun 2020
- Selskabskapital
- 200.000 DKK
- Formål
- investering og handel samt at være moderselskab for selskaber der driver virksomhed med investering og handel
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 1 direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2020-06-18
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41461047 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ebberupvej 93, 5631 Ebberup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
46,3%
▲ 9,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,75
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
47,7%
▼ 4,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
34,3%
▲ 34,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2206 virksomheder i «Murerarbejde»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 9.411.746 | 7.265.529 | 5.110.559 | 6.616.812 | 7.946.386 |
| Resultat før skat | 1.117.031 | 832.181 | -218.742 | 469.933 | 1.044.303 |
| Årets resultat | 869.498 | 647.322 | -172.642 | 366.336 | 814.851 |
| Egenkapital | 1.877.129 | 1.757.631 | 1.910.309 | 2.382.951 | 2.745.415 |
| Aktiver i alt | 3.934.940 | 3.396.950 | 3.166.307 | 4.039.306 | 4.754.441 |
| Omsætningsaktiver | 3.408.023 | 2.389.743 | 1.701.096 | 2.177.380 | 2.405.427 |
| Kortfristet gæld | 1.950.430 | 1.443.113 | 976.493 | 1.264.904 | 1.503.504 |
| Gæld i alt | 1.950.430 | 1.443.113 | 976.493 | 1.264.904 | 1.503.504 |
| Soliditetsgrad | 47.7% | 51.7% | 60.3% | 59% | 57.7% |
| Ansatte (gns.) | 15 | 13 | 10 | 11 | 13 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Murermesterne CO Holding ApS Siden 9 Jun 2021100% Ejer
Ledelse
2-
Mads Meldgaard Christiansen Siden 18 Jun 2020Direktør
-
Anders Reippurt Lind Olsen Siden 18 Jun 2020Direktør
Produktionsenheder
1Murermesterne CO ApS
P-nr. 1025962334
Ebberupvej 93, 5631 Ebberup
Murerarbejde (439100)
👥 17 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | 863.061 DKK | 189.860 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Murermesterne CO Holding ApS (CVR 42462365)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver moderselskab, driver, murerarbejde.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.