Mushu Energy ApS
CVR 39 68 11 29 · København Ø · Produktion af gas · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Mushu Energy ApS har CVR-nummer 39681129. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Produktion af gas (branchekode 352100). Adresse: Øster Farimagsgade 16B, st. th, 2100 København Ø. Stiftet: 28. juni 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -10.100 kr., årets resultat 7.647 kr., egenkapital 102.297 kr., aktiver i alt 122.172 kr. Soliditetsgraden på 83,7 % er højere end hos 82 % af de 135 virksomheder i branchen «Produktion af gas», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 7.647 kr. er højere end hos 74 % af de 135 virksomheder i branchen «Produktion af gas», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Mushu Energy ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Produktion af gas (352100)
- Adresse
- Øster Farimagsgade 16B, st. th, 2100 København Ø
- Kommune
- KØBENHAVN
- Telefon
- 26465006
- sst@mushu.dk
- Stiftet
- 28 Jun 2018
- Selskabskapital
- 124.258 DKK
- Formål
- yde rådgivning ifb. drift, udvikling og salg af energiprojekter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionens medlemmer i forening.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2026-10-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39681129 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Øster Farimagsgade 16B, st. th, 2100 København Ø
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
7,5%
▲ 82,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
6,15
▼ 2,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
83,7%
▼ 5,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
110,8%
▲ 110,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
135 virksomheder i «Produktion af gas»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -10.100 | -70.689 | -15.508 | -113.733 | -328.996 |
| Resultat før skat | -10.078 | -70.680 | -15.508 | -133.986 | -346.195 |
| Årets resultat | 7.647 | -70.680 | -15.508 | -133.986 | -346.195 |
| Egenkapital | 102.297 | 94.650 | 3.865.329 | 3.880.838 | 4.014.823 |
| Aktiver i alt | 122.172 | 106.525 | 3.880.329 | 3.895.838 | 4.029.823 |
| Omsætningsaktiver | 122.172 | 106.525 | 3.880.329 | 3.895.838 | 4.029.823 |
| Kortfristet gæld | 19.875 | 11.875 | 15.000 | 15.000 | 15.000 |
| Gæld i alt | 19.875 | 11.875 | 15.000 | 15.000 | 15.000 |
| Soliditetsgrad | 83.7% | 88.9% | 99.6% | 99.6% | 99.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Mushu Group ApS Siden 25 Oct 2024100% Ejer
Ledelse
1-
Søren Kulmbach Stadil Siden 28 Oct 2024Adm. dir.
Produktionsenheder
1Mushu Energy ApS
P-nr. 1023746596
Øster Farimagsgade 16B, st. th, 2100 København Ø
Produktion af gas (352100)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | -15.508 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -133.986 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -526.195 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -189.935 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Mushu Group ApS (CVR 40939229)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ifb, energiprojekter, gas.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.