MV Group ApS
CVR 37 10 97 11 · Gørding · Andre specialiserede bygningsarbejder · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MV Group ApS har CVR-nummer 37109711. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Andre specialiserede bygningsarbejder (branchekode 434200). Adresse: Industrivej 8, 6690 Gørding. Stiftet: 25. september 2015. Status: aktiv. Antal ansatte: 35. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste 19.570.021 kr., årets resultat 6.236.171 kr., egenkapital 9.128.004 kr., aktiver i alt 15.712.423 kr. Soliditetsgraden på 58,1 % er højere end hos 71 % af de 225 virksomheder i branchen «Andre specialiserede bygningsarbejder», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 6.236.171 kr. er højere end hos 96 % af de 225 virksomheder i branchen «Andre specialiserede bygningsarbejder», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 97 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MV Group ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Andre specialiserede bygningsarbejder (434200)
- Adresse
- Industrivej 8, 6690 Gørding
- Kommune
- ESBJERG
- Antal ansatte
-
35
2016 2018
- Stiftet
- 25 Sep 2015
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- udvikling samt salg af kemiprodukter til afrensning af mursten og lignende overflader samt udvikling og salg af fugtkontrolleringsprodukter samt udførelse af indfarvning, imprægnering, afrensning, behandling af murværk og facader og anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2023-06-01
- Binavne
- MV Produkter ApS Murværkerne ApS
- Sekundære brancher
- Engroshandel med kemiske produkter (468500)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37109711 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500BFE4D937VE4525
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Industrivej 8, 6690 Gørding
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Gættet domæne: mvgroup.dk Hjemmeside https://www.mvgroup.dk/
- https://www.facebook.com/mvgroupmvprodukter Sociale medier
- https://www.instagram.com/mvgroup_mvprodukter/ Sociale medier
Fundet automatisk. Sider markeret oplyst til CVR er virksomhedens egen registrerede adresse, hvor virksomhedens navn optræder på siden; øvrige er bekræftet ved, at CVR-nummeret optræder på siden (15. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
68,3%
▼ 4,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,22
▼ 0,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
58,1%
▼ 0,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
76,3%
▲ 76,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
225 virksomheder i «Andre specialiserede bygningsarbejder»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 19.570.021 | 9.930.716 | 6.824.560 | 5.381.552 | 6.062.664 |
| Resultat før skat | 8.040.362 | 4.543.113 | 2.128.757 | 1.336.250 | 1.807.650 |
| Årets resultat | 6.236.171 | 3.537.101 | 1.652.829 | 1.037.030 | 1.406.677 |
| Egenkapital | 9.128.004 | 4.891.833 | 3.354.732 | 2.701.903 | 2.939.873 |
| Aktiver i alt | 15.712.423 | 8.318.878 | 5.764.983 | 4.294.560 | 6.704.417 |
| Omsætningsaktiver | 15.447.878 | 8.318.678 | 5.140.866 | 4.009.360 | 4.199.710 |
| Kortfristet gæld | 4.791.170 | 2.258.923 | 2.258.136 | 1.440.542 | 2.493.582 |
| Gæld i alt | 6.574.592 | 3.427.045 | 2.410.251 | 1.592.657 | 3.764.544 |
| Soliditetsgrad | 58.1% | 58.8% | 58.2% | 62.9% | 43.8% |
| Ansatte (gns.) | 19 | 13 | 9 | 8 | 7 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
MV Group Invest ApS Siden 1 Mar 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Morten Nørskov Thorsted Siden 1 Mar 2025Direktør
Produktionsenheder
1MV Group ApS
P-nr. 1020758410
Industrivej 8, 6690 Gørding
Andre specialiserede bygningsarbejder (434200)
👥 37 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: BC Feldskov ApS (CVR 35891730)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver fugtkontrolleringsprodukter, indfarvning, murværk.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.