MV-MONTAGE ApS
CVR 29 14 36 92 · Mørke · Reparation og vedligeholdelse af varer til personlig brug og husholdningsbrug i.a.n. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MV-MONTAGE ApS har CVR-nummer 29143692. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Reparation og vedligeholdelse af varer til personlig brug og husholdningsbrug i.a.n. (branchekode 952900). Adresse: Randersvej 21, 8544 Mørke. Stiftet: 17. oktober 2005. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.040.167 kr., årets resultat 288.968 kr., egenkapital 3.445.628 kr., aktiver i alt 5.931.167 kr. Soliditetsgraden på 58,1 % er højere end hos 60 % af de 79 virksomheder i branchen «Reparation og vedligeholdelse af varer til personlig brug og husholdningsbrug i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 288.968 kr. er højere end hos 77 % af de 79 virksomheder i branchen «Reparation og vedligeholdelse af varer til personlig brug og husholdningsbrug i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 21 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MV-MONTAGE ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Reparation og vedligeholdelse af varer til personlig brug og husholdningsbrug i.a.n. (952900)
- Adresse
- Randersvej 21, 8544 Mørke
- Kommune
- SYDDJURS
- Antal ansatte
-
1
2005 2018
- Telefon
- 26188521
- mv@fiber.dk
- Stiftet
- 17 Oct 2005
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- udførelse og udvikling af montageopgaver inden for maskin-branchen
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2025-12-17
- Momsnr. (EU VIES)
- DK29143692 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Randersvej 21, 8544 Mørke
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
8,4%
▲ 5,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,91
▼ 1,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
58,1%
▼ 5,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
165,7%
▲ 165,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
79 virksomheder i «Reparation og vedligeholdelse af varer til personlig brug og husholdningsbrug i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.040.167 | 858.048 | 2.034.730 | 1.291.696 | 780.811 |
| Resultat før skat | 372.210 | 153.325 | 1.450.100 | 736.245 | 224.080 |
| Årets resultat | 288.968 | 108.758 | 1.121.715 | 565.481 | 164.894 |
| Egenkapital | 3.445.628 | 3.291.660 | 3.304.902 | 2.300.986 | 1.849.905 |
| Aktiver i alt | 5.931.167 | 5.176.792 | 5.784.493 | 2.612.583 | 2.543.625 |
| Omsætningsaktiver | 1.796.499 | 2.282.314 | 2.828.968 | 2.498.001 | 2.360.683 |
| Kortfristet gæld | 1.984.853 | 1.088.373 | 1.418.322 | 311.597 | 693.720 |
| Gæld i alt | 2.485.539 | 1.885.132 | 2.479.591 | 311.597 | 693.720 |
| Soliditetsgrad | 58.1% | 63.6% | 57.1% | 88.1% | 72.7% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Marco Vejrup Siden 17 Oct 2005100% Ejer
Ledelse
1-
Marco Vejrup Siden 17 Oct 2005Direktør
Produktionsenheder
1MV-MONTAGE ApS
P-nr. 1011763738
Randersvej 21, 8544 Mørke
Reparation og vedligeholdelse af varer til personlig brug og husholdningsbrug i.a.n. (952900)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 236.396 DKK | 51.986 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 1.481.902 DKK | 326.018 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 797.855 DKK | 175.516 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 268.308 DKK | 59.026 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 831.293 DKK | 182.864 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MV-MONTAGE ApS (CVR 29143692)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver montageopgaver, maskin, branchen.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.