N+ by Ken ApS
CVR 36 19 86 05 · København S · Detailhandel med tøj · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Virksomheden er ophørt
Kort fortalt
N+ by Ken ApS har CVR-nummer 36198605. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Detailhandel med tøj (branchekode 477110). Adresse: Islands Brygge 32B, 6. 660, 2300 København S. Stiftet: 18. september 2014. Status: ophørt 21. juli 2026. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 45.691 kr., årets resultat -125.341 kr., egenkapital 2.593.127 kr., aktiver i alt 2.628.788 kr. Soliditetsgraden på 98,6 % er højere end hos 96 % af de 1.656 virksomheder i branchen «Detailhandel med tøj», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -125.341 kr. er lavere end hos 79 % af de 1.656 virksomheder i branchen «Detailhandel med tøj», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som N+ by Ken ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Detailhandel med tøj (477110)
- Adresse
- Islands Brygge 32B, 6. 660, 2300 København S
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
-
1
2015 2018
- Stiftet
- 18 Sep 2014
- Ophørt
- 21 Jul 2026
- Momsnr. (EU VIES)
- DK36198605 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500A1FFC147O9FD03
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Islands Brygge 32B, 6. 660, 2300 København S
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-4,8%
▼ 1,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
73,72
▼ 65,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,6%
▼ 0,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
21,9%
▲ 21,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1656 virksomheder i «Detailhandel med tøj»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 45.691 | 1.552 | -472.457 | 2.538.569 | 3.694.829 |
| Resultat før skat | -167.687 | -205.812 | -920.281 | 2.324.363 | 1.744.795 |
| Årets resultat | -125.341 | -160.543 | -717.821 | 1.813.014 | 1.360.941 |
| Egenkapital | 2.593.127 | 5.403.988 | 5.769.819 | 6.487.640 | 4.674.626 |
| Aktiver i alt | 2.628.788 | 5.447.895 | 5.823.230 | 7.131.645 | 5.902.729 |
| Omsætningsaktiver | 2.628.788 | 5.337.395 | 5.493.856 | 6.991.145 | 5.319.378 |
| Kortfristet gæld | 35.661 | 38.454 | 49.373 | 641.381 | 1.144.192 |
| Gæld i alt | 35.661 | 38.454 | 49.373 | 641.381 | 1.144.192 |
| Soliditetsgrad | 98.6% | 99.2% | 99.1% | 91% | 79.2% |
| Ansatte (gns.) | — | — | 1 | 3 | 3 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: KEN INVEST ApS (CVR 30724291)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringshistorik
-
Status ændret
3 Aug 2026NORMAL → OPLØSTEFTERERKLÆRING
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tøj.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms