Næste Holding ApS
CVR 40 38 21 43 · Gadstrup · Fremstilling af døre og vinduer af træ · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Næste Holding ApS har CVR-nummer 40382143. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Fremstilling af døre og vinduer af træ (branchekode 162500). Adresse: Finervej 7, 4621 Gadstrup. Stiftet: 26. marts 2019. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 13.612 kr., årets resultat 873.872 kr., egenkapital 3.126.436 kr., aktiver i alt 3.252.380 kr. Soliditetsgraden på 96,1 % er højere end hos 98 % af de 56 virksomheder i branchen «Fremstilling af døre og vinduer af træ», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 873.872 kr. er højere end hos 66 % af de 56 virksomheder i branchen «Fremstilling af døre og vinduer af træ», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 12 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Næste Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Fremstilling af døre og vinduer af træ (162500)
- Adresse
- Finervej 7, 4621 Gadstrup
- Kommune
- ROSKILDE
- Antal ansatte
- 1
- Telefon
- 28602009
- nja@naeste.dk
- Hjemmeside
- www.naeste.dk
- Stiftet
- 26 Mar 2019
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- Selskabets formål er, direkte og indirekte som holdingselskab, at drive handel, håndværk og industri, foretage finansiering og investering samt udøve anden udviklingsvirksomhed, der står i naturlig forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktør Niels Jakubiak Andersen alene
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2022-12-22
- Binavne
- Naeste Holding ApS
- Sekundære brancher
- Arkitektaktiviteter (711100)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40382143 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Finervej 7, 4621 Gadstrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
28,0%
▼ 1,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,67
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
96,1%
▲ 0,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
21,5%
▲ 21,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
56 virksomheder i «Fremstilling af døre og vinduer af træ»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 13.612 | 15.508 | 15.530 | 60.609 | 457.696 |
| Resultat før skat | 872.675 | 711.444 | 595.578 | 459.454 | 557.476 |
| Årets resultat | 873.872 | 719.407 | 604.693 | 464.475 | 504.801 |
| Egenkapital | 3.126.436 | 2.402.564 | 1.833.157 | 1.378.464 | 993.989 |
| Aktiver i alt | 3.252.380 | 2.504.217 | 1.986.184 | 1.575.724 | 1.486.443 |
| Omsætningsaktiver | 83.760 | 47.619 | 125.620 | 297.387 | 613.279 |
| Kortfristet gæld | 125.944 | 87.542 | 97.239 | 97.594 | 351.758 |
| Gæld i alt | 125.944 | 101.653 | 153.027 | 194.493 | 489.212 |
| Soliditetsgrad | 96.1% | 95.9% | 92.3% | 87.5% | 66.9% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 0 | — | 0 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jakubiak Holding ApS Siden 2 Sep 2026100% Ejer
Ledelse
1-
Niels Jakubiak Andersen Siden 26 Mar 2019Direktør
Produktionsenheder
1Næste Holding ApS
P-nr. 1024547686
Finervej 7, 4621 Gadstrup
Fremstilling af døre og vinduer af træ (162500)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Jakubiak Holding ApS (CVR 40375015)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver udviklingsvirksomhed, døre, vinduer.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.