Næstved Metal ApS
CVR 42 02 45 62 · Næstved · Teater- og koncertproduktioner · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Næstved Metal ApS har CVR-nummer 42024562. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Teater- og koncertproduktioner (branchekode 902010). Adresse: Houmannsvej 6, 4700 Næstved. Stiftet: 1. januar 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 211.158 kr., årets resultat 162.968 kr., egenkapital 64.557 kr., aktiver i alt 171.082 kr. Soliditetsgraden på 37,7 % er lavere end hos 51 % af de 263 virksomheder i branchen «Teater- og koncertproduktioner», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 162.968 kr. er højere end hos 77 % af de 263 virksomheder i branchen «Teater- og koncertproduktioner», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Næstved Metal ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Teater- og koncertproduktioner (902010)
- Adresse
- Houmannsvej 6, 4700 Næstved
- Kommune
- NÆSTVED
- Stiftet
- 1 Jan 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- Live/koncert aktivitet med rytmisk musik samt anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-01-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42024562 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Houmannsvej 6, 4700 Næstved
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
252,4%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,61
▲ 0,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
37,7%
▲ 98,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
428,9%
▲ 428,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
263 virksomheder i «Teater- og koncertproduktioner»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | 150.000 | — |
| Bruttoresultat | 211.158 | -55.278 | 48.291 | -17.044 | — |
| Resultat før skat | 209.080 | -63.496 | 37.653 | -130.156 | -20.181 |
| Årets resultat | 162.968 | -49.542 | 29.369 | -101.522 | -16.714 |
| Egenkapital | 64.557 | -98.410 | — | -78.236 | 23.286 |
| Aktiver i alt | 171.082 | 160.973 | — | 217.598 | 336.836 |
| Omsætningsaktiver | 171.082 | 160.973 | — | 117.598 | 136.836 |
| Kortfristet gæld | 106.525 | 214.067 | — | 9.850 | 7.500 |
| Gæld i alt | 106.525 | 259.383 | — | 295.834 | 313.550 |
| Soliditetsgrad | 37.7% | -61.1% | — | -36% | 6.9% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Lars Filtenborg Larsen Siden 21 Dec 202333,33% Ejer
-
HVOLGAARD ApS Siden 21 Dec 202350% Ejer
Ledelse
1-
Michael Hvolgaard Andersen Siden 1 Jan 2021Direktør
Produktionsenheder
1Næstved Metal ApS
P-nr. 1026684664
Houmannsvej 6, 4700 Næstved
Teater- og koncertproduktioner (902010)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: HVOLGAARD ApS (CVR 34729689)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver rytmisk, koncert, live.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.