Nailed It Holding ApS
CVR 42 05 66 77 · København S · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Nailed It Holding ApS har CVR-nummer 42056677. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Lergravsvej 39, 2. th, 2300 København S. Stiftet: 19. januar 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -8.210 kr., årets resultat 15.391 kr., egenkapital 58.872 kr., aktiver i alt 637.276 kr. Soliditetsgraden på 9,2 % er lavere end hos 86 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 15.391 kr. er lavere end hos 54 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Nailed It Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Lergravsvej 39, 2. th, 2300 København S
- Kommune
- KØBENHAVN
- Stiftet
- 19 Jan 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- være holdingselskab, at foretage investeringer, samt at udøve enhver aktivitet, der er forbundet hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-01-19
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42056677 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lergravsvej 39, 2. th, 2300 København S
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
26,1%
▲ 17,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,26
▼ 4,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
9,2%
▲ 2,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
324,9%
▲ 324,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -8.210 | -5.350 | -5.250 | — | — |
| Resultat før skat | 15.588 | 4.634 | 3.259 | -3.210 | — |
| Årets resultat | 15.391 | 3.622 | 3.259 | -3.210 | -190 |
| Egenkapital | 58.872 | 43.481 | 39.859 | 36.600 | 39.810 |
| Aktiver i alt | 637.276 | 607.689 | 539.600 | 530.000 | 40.000 |
| Omsætningsaktiver | 85.182 | 317.689 | — | — | 40.000 |
| Kortfristet gæld | 37.765 | 49.314 | 6.857 | 1.317 | 190 |
| Gæld i alt | 578.404 | 564.208 | 499.741 | 493.400 | 190 |
| Soliditetsgrad | 9.2% | 7.2% | 7.4% | 6.9% | 99.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Andreas Alberg Kroos Siden 19 Jan 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Andreas Alberg Kroos Siden 19 Jan 2021Direktør
Produktionsenheder
1Nailed It Holding ApS
P-nr. 1026724291
Lergravsvej 39, 2. th, 2300 København S
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 156.659 DKK | 34.452 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -3.259 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -68.294 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -7.712 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Nailed It Holding ApS (CVR 42056677)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver aktivitet, foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.