NAN VVS og MALER ApS
CVR 12 51 76 53 · Nanortalik · Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
NAN VVS og MALER ApS har CVR-nummer 12517653. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg (branchekode 432200). Adresse: Kakilisassiorfik 995, B., 3922 Nanortalik. Stiftet: 12. december 2008. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.631.726 kr., årets resultat -126.200 kr., egenkapital 1.087.849 kr., aktiver i alt 1.533.404 kr. Soliditetsgraden på 70,9 % er højere end hos 85 % af de 2.183 virksomheder i branchen «Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -126.200 kr. er lavere end hos 89 % af de 2.183 virksomheder i branchen «Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 11 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som NAN VVS og MALER ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg (432200)
- Adresse
- Kakilisassiorfik 995, B., 3922 Nanortalik
- Kommune
- KUJALLEQ
- Stiftet
- 12 Dec 2008
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- vvs og maler
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-12-30
- Momsnr. (EU VIES)
- DK12517653 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-11,6%
▼ 7,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,12
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
70,9%
▲ 2,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-140,3%
▼ 140,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2183 virksomheder i «Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.631.726 | 1.826.751 | 2.566.910 | 1.934.698 | 1.924.448 |
| Resultat før skat | -171.700 | -71.462 | 176.375 | 389.584 | 537.798 |
| Årets resultat | -126.200 | -52.524 | 129.636 | 286.355 | 395.282 |
| Egenkapital | 1.087.849 | 1.214.049 | 1.266.573 | 1.136.937 | 850.582 |
| Aktiver i alt | 1.533.404 | 1.779.690 | 1.844.375 | 1.867.042 | 1.753.870 |
| Omsætningsaktiver | 1.391.144 | 1.659.814 | 1.651.050 | 1.767.592 | 1.715.520 |
| Kortfristet gæld | 445.555 | 565.641 | 566.321 | 730.105 | 903.288 |
| Gæld i alt | 445.555 | 565.641 | 566.321 | 730.105 | 903.288 |
| Soliditetsgrad | 70.9% | 68.2% | 68.7% | 60.9% | 48.5% |
| Ansatte (gns.) | 6 | 5 | 7 | 5 | 5 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
3-
John Nielsen Siden 12 Dec 200866,67% Ejer
-
Bruno Hansen Siden 12 Dec 200810% Ejer
-
Thorvald Næsgaard Madsen Siden 12 Dec 200810% Ejer
Ledelse
1-
John Nielsen Siden 9 Dec 2018Direktør
Produktionsenheder
1NAN VVS ApS
P-nr. 1014721653
Havnevej, 3922 Nanortalik
Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg (432200)
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver maler, varme, vvs.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.