NARSSAQ VVS & AUTO ApS
CVR 73 45 17 28 · Narsaq · Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
NARSSAQ VVS & AUTO ApS har CVR-nummer 73451728. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg (branchekode 432200). Adresse: Mestervej 6, 3921 Narsaq. Stiftet: 1. februar 1984. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 5.371.761 kr., årets resultat 1.305.595 kr., egenkapital 11.204.399 kr., aktiver i alt 15.555.987 kr. Soliditetsgraden på 72,0 % er højere end hos 86 % af de 2.183 virksomheder i branchen «Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.305.595 kr. er højere end hos 89 % af de 2.183 virksomheder i branchen «Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 10 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som NARSSAQ VVS & AUTO ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg (432200)
- Adresse
- Mestervej 6, 3921 Narsaq
- Kommune
- KUJALLEQ
- Stiftet
- 1 Feb 1984
- Selskabskapital
- 200.000 DKK
- Formål
- handel samt automobil- og VVS virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2009-09-28
- Momsnr. (EU VIES)
- DK73451728 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
11,7%
▲ 3,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,25
▼ 1,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
72,0%
▼ 10,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
64,8%
▲ 64,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2183 virksomheder i «Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 5.371.761 | 4.872.611 | 4.440.616 | 4.576.512 | 5.777.183 |
| Resultat før skat | 1.741.459 | 1.081.777 | 530.619 | 675.230 | 1.587.103 |
| Årets resultat | 1.305.595 | 792.391 | 395.346 | 495.547 | 1.166.528 |
| Egenkapital | 11.204.399 | 9.898.804 | 9.106.413 | 8.711.067 | 8.215.520 |
| Aktiver i alt | 15.555.987 | 11.956.946 | 11.927.419 | 10.945.478 | 11.828.383 |
| Omsætningsaktiver | 12.698.646 | 8.734.013 | 9.058.395 | 9.729.580 | 9.645.503 |
| Kortfristet gæld | 3.911.821 | 2.058.142 | 2.821.006 | 2.234.411 | 3.612.863 |
| Gæld i alt | 3.911.821 | 2.058.142 | 2.821.006 | 2.234.411 | 3.612.863 |
| Soliditetsgrad | 72% | 82.8% | 76.3% | 79.6% | 69.5% |
| Ansatte (gns.) | 8 | 9 | 9 | 9 | 10 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Jan Ole Emanuel Hansen Siden 8 Jul 202533,33% Ejer
-
Lisa Karolina Hansen Siden 9 Mar 202050% Ejer
Ledelse
1-
Jan Ole Emanuel Hansen Siden 7 Aug 2023Direktør
Produktionsenheder
1Narsaq VVS & Auto ApS
P-nr. 1007230776
Mestervej, 3921 Narsaq
Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg (432200)
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver automobil, varme, vvs.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.