NAS Invest ApS
CVR 42 45 16 81 · Næstved · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
NAS Invest ApS har CVR-nummer 42451681. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Karrebækvej 513, 4700 Næstved. Stiftet: 4. juni 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 472.709 kr., årets resultat 209.644 kr., egenkapital 223.405 kr., aktiver i alt 3.703.798 kr. Soliditetsgraden på 6,0 % er lavere end hos 87 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 209.644 kr. er højere end hos 63 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 609 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som NAS Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Karrebækvej 513, 4700 Næstved
- Kommune
- NÆSTVED
- Stiftet
- 4 Jun 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- investering samt blandet handel
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-06-04
- Binavne
- Kridthuset Lagerhotel ApS
- Sekundære brancher
- Oplagring og opbevaring (521000)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42451681 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Karrebækvej 513, 4700 Næstved
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
93,8%
▲ 675,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,53
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
6,0%
▲ 5,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
362,0%
▲ 362,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 472.709 | 66.672 | 108.445 | -11.856 | 50.039 |
| Resultat før skat | 270.195 | -86.984 | -145.562 | -174.490 | 25.342 |
| Årets resultat | 209.644 | -80.005 | -130.051 | -135.959 | 19.777 |
| Egenkapital | 223.405 | 13.761 | -206.234 | -76.182 | 59.777 |
| Aktiver i alt | 3.703.798 | 3.321.438 | 3.875.061 | 3.115.398 | 2.470.630 |
| Omsætningsaktiver | 786.638 | 349.769 | 886.890 | 110.725 | 53.479 |
| Kortfristet gæld | 1.471.127 | 1.212.889 | 1.929.690 | 2.243.747 | 1.539.020 |
| Gæld i alt | 3.480.393 | 3.307.677 | 4.081.294 | 3.191.580 | 2.410.853 |
| Soliditetsgrad | 6% | 0.4% | -5.3% | -2.4% | 2.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Skakon Holding ApS Siden 4 Jun 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Nicolej Asgar Skakon Siden 4 Jun 2021Direktør
Produktionsenheder
1NAS Invest ApS
P-nr. 1027243491
Karrebækvej 513, 4700 Næstved
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Skakon Holding ApS (CVR 38535595)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver oplagring, opbevaring, blandet.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.