NC ShareCo 38 ApS
CVR 39 62 45 83 · København V · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
NC ShareCo 38 ApS har CVR-nummer 39624583. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Åboulevard 13, 4. th, 1635 København V. Stiftet: 7. juni 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -3.945 kr., årets resultat 11.988 kr., egenkapital 299.425 kr., aktiver i alt 311.383 kr. Soliditetsgraden på 96,2 % er højere end hos 63 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 11.988 kr. er lavere end hos 54 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som NC ShareCo 38 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Åboulevard 13, 4. th, 1635 København V
- Kommune
- KØBENHAVN
- Stiftet
- 7 Jun 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- investere og besidde kapitalandele i selskaber involveret i finansiel virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2018-06-07
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39624583 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 635400HIFP4ARKM3XF27
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Åboulevard 13, 4. th, 1635 København V
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
4,0%
▼ 21,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
26,04
▲ 10,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
96,2%
▲ 2,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-83,8%
▼ 83,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -3.945 | -20.636 | -20.599 | -19.086 | -19.521 |
| Resultat før skat | 11.988 | 74.004 | -81.815 | -615.839 | 125.426 |
| Årets resultat | 11.988 | 74.004 | -81.815 | -615.839 | 82.111 |
| Egenkapital | 299.425 | 287.437 | 213.433 | 295.248 | 1.025.487 |
| Aktiver i alt | 311.383 | 307.437 | 233.433 | 321.654 | 1.081.408 |
| Omsætningsaktiver | 311.383 | 307.437 | 233.433 | 321.654 | 1.081.408 |
| Kortfristet gæld | 11.958 | 20.000 | 20.000 | 26.406 | 55.921 |
| Gæld i alt | 11.958 | 20.000 | 20.000 | 26.406 | 55.921 |
| Soliditetsgrad | 96.2% | 93.5% | 91.4% | 91.8% | 94.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Olaf Frandsen-Thorlacius Siden 7 Jun 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Olaf Frandsen-Thorlacius Siden 7 Jun 2018Direktør
Produktionsenheder
1NC ShareCo 38 ApS
P-nr. 1023679775
Åboulevard 13, 4. th, 1635 København V
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -80.092 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -611.637 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 132.993 DKK | 29.238 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 526.611 DKK | 115.852 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: NC ShareCo 38 ApS (CVR 39624583)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver involveret, investere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.