NCG Trading aps
CVR 27 33 95 65 · Hellerup · Engroshandel med beklædning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
NCG Trading aps har CVR-nummer 27339565. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Engroshandel med beklædning (branchekode 464210). Adresse: Ehlersvej 7, 2900 Hellerup. Stiftet: 12. september 2003. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 2.543.103 kr., årets resultat 698.679 kr., egenkapital -318.245 kr., aktiver i alt 4.352.874 kr. Soliditetsgraden på -7,3 % er lavere end hos 75 % af de 745 virksomheder i branchen «Engroshandel med beklædning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 698.679 kr. er højere end hos 76 % af de 745 virksomheder i branchen «Engroshandel med beklædning», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 119 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som NCG Trading aps? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Engroshandel med beklædning (464210)
- Adresse
- Ehlersvej 7, 2900 Hellerup
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
-
2
2004 2018
- Telefon
- 26270203
- thomas@fashionfactory.com
- Stiftet
- 12 Sep 2003
- Selskabskapital
- 208.333 DKK
- Formål
- handels-, industri- og finansieringsvirksomhed , samt at investere i og besidde anparter i andre selskaber og virksomheder med samme formål. Engroshandel med parfumerivarer og kosmetik
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-05-11
- Binavne
- N.C.G. Aps Nordic Cosmetics Group Aps
- Sekundære brancher
- Engroshandel med parfumerivarer og kosmetik (464500) Engroshandel med fodtøj (464220)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK27339565 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 5493007KTH3W3UWGUN31 Øverste modervirksomhed: ANGU INVEST ApS
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ehlersvej 7, 2900 Hellerup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,93
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-7,3%
▲ 21,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
312,4%
▲ 312,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
745 virksomheder i «Engroshandel med beklædning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 2.543.103 | 1.162.819 | 599.996 | 962.379 | 531.880 |
| Resultat før skat | 908.273 | 218.869 | -190.329 | 309.017 | -767.318 |
| Årets resultat | 698.679 | 169.400 | -59.262 | 309.017 | -759.489 |
| Egenkapital | -318.245 | -1.016.924 | -1.186.324 | -1.127.062 | -1.436.080 |
| Aktiver i alt | 4.352.874 | 3.554.817 | 2.604.520 | 404.790 | 467.007 |
| Omsætningsaktiver | 4.352.874 | 3.554.817 | 2.604.520 | 404.790 | 467.007 |
| Kortfristet gæld | 4.671.119 | 4.571.741 | 3.790.844 | 1.531.852 | 1.903.087 |
| Gæld i alt | 4.671.119 | 4.571.741 | 3.790.844 | 1.531.852 | 1.903.087 |
| Soliditetsgrad | -7.3% | -28.6% | -45.5% | -278.4% | -307.5% |
| Ansatte (gns.) | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
ANGU INVEST ApS Siden 4 May 2009100% Ejer
Ledelse
1-
Thomas Andersen Siden 25 May 2008Direktør
Produktionsenheder
1NCG Trading aps
P-nr. 1010090748
Ehlersvej 7, 2900 Hellerup
Engroshandel med beklædning (464210)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: ANGU INVEST ApS (CVR 32144233)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Koncern
Fra ejerskab registreret i GLEIF (LEI)Øverste modervirksomhed
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver parfumerivarer, kosmetik, fodtøj.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.