NE RUBÆK Holding ApS
CVR 42 77 06 12 · Hjørring · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
NE RUBÆK Holding ApS har CVR-nummer 42770612. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Odbjergvej 21, 9800 Hjørring. Stiftet: 18. oktober 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 0 kr., årets resultat 106.962 kr., egenkapital 185.306 kr., aktiver i alt 186.465 kr. Soliditetsgraden på 99,4 % er højere end hos 81 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 106.962 kr. er højere end hos 57 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som NE RUBÆK Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Odbjergvej 21, 9800 Hjørring
- Kommune
- HJØRRING
- trine@ditfinanshus.dk
- Stiftet
- 18 Oct 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- Virksomhedens formår er at eje kapitalandele i andre selskaber
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-10-18
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42770612 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Odbjergvej 21, 9800 Hjørring
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
57,7%
▲ 41,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
48,13
▲ 2,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,4%
▲ 0,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
719,0%
▲ 719,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 0 | — | — | — |
| Resultat før skat | 107.182 | 13.280 | -161 | 620 |
| Årets resultat | 106.962 | 13.060 | -381 | 484 |
| Egenkapital | 185.306 | 78.344 | 65.285 | 40.484 |
| Aktiver i alt | 186.465 | 79.253 | 65.743 | 40.720 |
| Omsætningsaktiver | 22.380 | 21.327 | 20.104 | 19.053 |
| Kortfristet gæld | 465 | 465 | 100 | 100 |
| Gæld i alt | 1.159 | 909 | 458 | 236 |
| Soliditetsgrad | 99.4% | 98.9% | 99.3% | 99.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Trine Rubæk Sørensen Siden 18 Oct 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Trine Rubæk Sørensen Siden 18 Oct 2021Direktør
Produktionsenheder
1NE RUBÆK Holding ApS
P-nr. 1027648718
Odbjergvej 21, 9800 Hjørring
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.003 DKK | 220 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 1.050 DKK | 220 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 620 DKK | 132 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: NE RUBÆK Holding ApS (CVR 42770612)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formår, virksomhedens.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.