Nemvejen ApS
CVR 42 25 65 28 · Taastrup · Andre post- og kuréraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Nemvejen ApS har CVR-nummer 42256528. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Andre post- og kuréraktiviteter (branchekode 532000). Adresse: Rugvænget 16, 2630 Taastrup. Stiftet: 26. marts 2021. Status: aktiv. Antal ansatte: 3. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 0 kr., årets resultat -501 kr., egenkapital 142.861 kr., aktiver i alt 148.704 kr. Soliditetsgraden på 96,1 % er højere end hos 90 % af de 438 virksomheder i branchen «Andre post- og kuréraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -501 kr. er lavere end hos 61 % af de 438 virksomheder i branchen «Andre post- og kuréraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Nemvejen ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Andre post- og kuréraktiviteter (532000)
- Adresse
- Rugvænget 16, 2630 Taastrup
- Kommune
- Høje-Taastrup
- Antal ansatte
- 3
- Stiftet
- 26 Mar 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- flytte og service firma
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-03-26
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42256528 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Rugvænget 16, 2630 Taastrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-0,4%
▼ 24,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
25,45
▲ 19,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
96,1%
▲ 13,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-101,4%
▼ 101,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
438 virksomheder i «Andre post- og kuréraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 0 | 264.296 | 601.854 | 328.261 | — |
| Resultat før skat | -501 | 45.124 | -4.009 | 92.509 | 0 |
| Årets resultat | -501 | 34.718 | -3.405 | 72.049 | 0 |
| Egenkapital | 142.861 | 143.362 | 108.644 | 112.049 | 40.000 |
| Aktiver i alt | 148.704 | 172.963 | 282.989 | 175.351 | 40.000 |
| Omsætningsaktiver | 148.704 | 172.963 | 282.989 | 175.351 | 40.000 |
| Kortfristet gæld | 5.843 | 29.601 | 174.345 | 63.302 | — |
| Gæld i alt | 5.843 | 29.601 | 174.345 | 63.302 | 40.000 |
| Soliditetsgrad | 96.1% | 82.9% | 38.4% | 63.9% | 100% |
| Ansatte (gns.) | — | — | 2 | 1 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Belal Saeb Ghali Siden 26 Mar 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Belal Saeb Ghali Siden 26 Mar 2021Adm. dir.
Produktionsenheder
1Nemvejen ApS
P-nr. 1026965043
Rugvænget 16, 2630 Taastrup
Andre post- og kuréraktiviteter (532000)
👥 3 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 44.583 DKK | 9.790 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -2.744 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 93.018 DKK | 20.460 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Nemvejen ApS (CVR 42256528)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver flytte, firma, kuréraktiviteter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.