nesneJ Ejendomme 4 ApS
CVR 43 38 70 06 · Grenaa · Opførelse af bygninger · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
nesneJ Ejendomme 4 ApS har CVR-nummer 43387006. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Opførelse af bygninger (branchekode 410000). Adresse: Ålsrodevej 68, 8500 Grenaa. Stiftet: 1. juli 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2025 – 30. juni 2026): bruttofortjeneste -49.346 kr., årets resultat 2.843.461 kr., egenkapital 3.184.548 kr., aktiver i alt 17.127.967 kr. Soliditetsgraden på 18,6 % er lavere end hos 62 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 2.843.461 kr. er højere end hos 90 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som nesneJ Ejendomme 4 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Opførelse af bygninger (410000)
- Adresse
- Ålsrodevej 68, 8500 Grenaa
- Kommune
- NORDDJURS
- Stiftet
- 1 Jul 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- opføre bygninger med henblik på udlejning
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2025-09-23
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43387006 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ålsrodevej 68, 8500 Grenaa
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
89,3%
▼ 36,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,34
▲ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
18,6%
▲ 2,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
564,7%
▲ 564,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2755 virksomheder i «Opførelse af bygninger»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -49.346 | -28.601 | -19.600 | -5.079 |
| Resultat før skat | 3.634.753 | 559.643 | -102.271 | -60.138 |
| Årets resultat | 2.843.461 | 427.774 | -79.779 | -46.908 |
| Egenkapital | 3.184.548 | 341.087 | -86.687 | -6.908 |
| Aktiver i alt | 17.127.967 | 2.055.297 | 1.429.279 | 1.718.092 |
| Omsætningsaktiver | 4.387.967 | 55.297 | 1.429.279 | 1.718.092 |
| Kortfristet gæld | 13.014.316 | 1.572.313 | 1.515.966 | 1.725.000 |
| Gæld i alt | 13.014.316 | 1.572.313 | 1.515.966 | 1.725.000 |
| Soliditetsgrad | 18.6% | 16.6% | -6.1% | -0.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
nesneJ Holding ApS Siden 1 Apr 2025100% Ejer
Ledelse
1-
Steen Mickey Jensen Siden 23 Sep 2025Direktør
Produktionsenheder
1nesneJ Ejendomme 4 ApS
P-nr. 1028408524
Ålsrodevej 68, 8500 Grenaa
Opførelse af bygninger (410000)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: FREJADA HOLDING ApS (CVR 27337155)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver opføre, henblik, opførelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.