NETLON ApS
CVR 32 82 75 43 · Hedehusene · Andre IT- og computerserviceaktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
NETLON ApS har CVR-nummer 32827543. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Andre IT- og computerserviceaktiviteter (branchekode 629000). Adresse: Baldersbuen 46, 2640 Hedehusene. Stiftet: 22. marts 2010. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 221.353 kr., årets resultat 149.731 kr., egenkapital 577.555 kr., aktiver i alt 1.166.134 kr. Soliditetsgraden på 49,5 % er lavere end hos 55 % af de 786 virksomheder i branchen «Andre IT- og computerserviceaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 149.731 kr. er højere end hos 65 % af de 786 virksomheder i branchen «Andre IT- og computerserviceaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 628 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som NETLON ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Andre IT- og computerserviceaktiviteter (629000)
- Adresse
- Baldersbuen 46, 2640 Hedehusene
- Kommune
- Høje-Taastrup
- Telefon
- 40304515
- sl@suneogjensen.dk
- Stiftet
- 22 Mar 2010
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- fremme udvikling og afsætning af LON-baserede styringssystemer, herunder CTS-systemer, til større bygninger og dermed forbunden virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2015-03-03
- Momsnr. (EU VIES)
- DK32827543 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Baldersbuen 46, 2640 Hedehusene
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
25,9%
▲ 26,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
13,90
▼ 10,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
49,5%
▲ 2,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
11.224,1%
▲ 11.224,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
786 virksomheder i «Andre IT- og computerserviceaktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 221.353 | 30.400 | -22.067 | -29.621 | -132.831 |
| Resultat før skat | 191.963 | -1.726 | -31.586 | -38.693 | -137.128 |
| Årets resultat | 149.731 | -1.346 | -24.637 | -30.181 | -106.960 |
| Egenkapital | 577.555 | 427.823 | 429.169 | 453.806 | 483.987 |
| Aktiver i alt | 1.166.134 | 913.619 | 961.101 | 914.871 | 934.774 |
| Omsætningsaktiver | 1.166.134 | 913.619 | 961.101 | 914.871 | 934.774 |
| Kortfristet gæld | 83.895 | 38.170 | 108.431 | 16.000 | 20.696 |
| Gæld i alt | 588.579 | 485.796 | 531.932 | 461.065 | 450.787 |
| Soliditetsgrad | 49.5% | 46.8% | 44.7% | 49.6% | 51.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
SUNE OG JENSEN HOLDING ApS Siden 22 Mar 2010100% Ejer
Ledelse
2-
Sune Lapain Siden 22 Mar 2010Direktør
-
Jørgen Steen Jensen Siden 22 Mar 2010Direktør
Produktionsenheder
1NETLON ApS
P-nr. 1015930590
Baldersbuen 46, 2640 Hedehusene
Andre IT- og computerserviceaktiviteter (629000)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: SUNE OG JENSEN HOLDING ApS (CVR 29783640)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- OSRAM A/S Taastrup
- Brancheforeningen for Lokale Fødevarer i Danmark F.M.B.A Hørve
- De Flydende Haver ApS Ebeltoft
- Ejendomsfonden Naturkraft Ringkøbing
- Ypnasted Fælled ApS Hellerup
- Scada Solution ApS Fredericia
- DEN ERHVERVSDRIVENDE FOND RING DJURSLAND MOTORSPORT Grenaa
- GASA ODENSE FRUGT - GRØNT. A.M.B.A Odense SØ
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver lon, styringssystemer, cts.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.