Netsolutions Holding ApS
CVR 30 82 32 49 · Herlev · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Netsolutions Holding ApS har CVR-nummer 30823249. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Lyskær 3F, st., 2730 Herlev. Stiftet: 12. september 2007. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -83.381 kr., årets resultat 2.890.617 kr., egenkapital 2.188.619 kr., aktiver i alt 6.112.997 kr. Soliditetsgraden på 35,8 % er lavere end hos 79 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 2.890.617 kr. er højere end hos 91 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Netsolutions Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Lyskær 3F, st., 2730 Herlev
- Kommune
- HERLEV
- Stiftet
- 12 Sep 2007
- Selskabskapital
- 164.799 DKK
- Formål
- erhverve og besidde anparter og/eller aktier
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren og formanden i forening eller af direktøren og to bestyrelsesmedlemmer i forening eller af den samlede bestyrelse.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2025-06-16
- Momsnr. (EU VIES)
- DK30823249 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lyskær 3F, st., 2730 Herlev
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
132,1%
▲ 83,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,59
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
35,8%
▼ 61,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-7,4%
▼ 7,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -83.381 | -22.793 | -20.592 | -16.768 | -65.233 |
| Resultat før skat | 2.894.902 | 3.118.556 | 2.349.293 | 820.983 | -781.669 |
| Årets resultat | 2.890.617 | 3.123.150 | 2.354.193 | 815.411 | -781.669 |
| Egenkapital | 2.188.619 | 6.400.612 | 5.640.348 | 3.286.155 | 2.470.744 |
| Aktiver i alt | 6.112.997 | 6.591.914 | 6.571.199 | 3.583.511 | 2.602.224 |
| Omsætningsaktiver | 2.321.011 | 73.259 | 828.994 | 244.004 | 103.540 |
| Kortfristet gæld | 3.924.378 | 191.302 | 930.851 | 297.356 | 131.480 |
| Gæld i alt | 3.924.378 | 191.302 | 930.851 | 297.356 | 131.480 |
| Soliditetsgrad | 35.8% | 97.1% | 85.8% | 91.7% | 94.9% |
| Ansatte (gns.) | 1 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
5-
Morpheus ApS Siden 17 Nov 202110% Ejer
-
VALUE ADDED ApS Siden 17 Nov 202110% Ejer
-
OI CONSULTING HOLDING ApS Siden 17 Nov 202115% Ejer
-
COPENHAGEN-LIVING ApS Siden 17 Nov 202150% Ejer
-
Ingerslev ApS Siden 17 Nov 202110% Ejer
Ledelse
4-
Tonny Nielsen Siden 17 Nov 2021Bestyrelsesmedlem
-
Henrik Herman Koska Mogensen Siden 24 Jun 2022Adm. dir.
-
Morten Boel Sigurdsson Siden 17 Nov 2021Bestyrelsesmedlem
-
Søren Elmann Ingerslev Siden 17 Nov 2021Formand
Produktionsenheder
1Netsolutions Holding ApS
P-nr. 1013599412
Lyskær 3F, st., 2730 Herlev
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | 1.084.247 DKK | 238.524 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 14.075 DKK | 3.080 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | — | — | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: COPENHAGEN-LIVING ApS (CVR 34625409)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver erhverve.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.