ngo89 ApS
CVR 42 90 73 40 · Dyssegård · Servering af mad i restauranter og caféer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
ngo89 ApS har CVR-nummer 42907340. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Servering af mad i restauranter og caféer (branchekode 561110). Adresse: Dyssegårdsvej 49B, 2870 Dyssegård. Stiftet: 13. december 2021. Status: aktiv. Antal ansatte: 17. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 3.586.124 kr., årets resultat 593.193 kr., egenkapital 280.394 kr., aktiver i alt 1.560.791 kr. Soliditetsgraden på 18,0 % er lavere end hos 52 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 593.193 kr. er højere end hos 84 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 43 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som ngo89 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
- Adresse
- Dyssegårdsvej 49B, 2870 Dyssegård
- Kommune
- GENTOFTE
- Antal ansatte
- 17
- Stiftet
- 13 Dec 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- restaurationsvirksomhed med take away, samt enhver virksomhed i hermed stående forbindelse
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2026-03-23
- Binavne
- Hanoi Alley ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42907340 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Dyssegårdsvej 49B, 2870 Dyssegård
📍 Hovedadresse · 🏭 6 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
211,6%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,50
▲ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
18,0%
▲ 105,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
279,7%
▲ 279,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4451 virksomheder i «Servering af mad i restauranter og caféer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 3.586.124 | 2.509.777 | 869.568 | 258.516 |
| Resultat før skat | 595.555 | 153.525 | -661.135 | -42.589 |
| Årets resultat | 593.193 | 156.225 | -666.435 | -42.589 |
| Egenkapital | 280.394 | -312.800 | -469.024 | 197.411 |
| Aktiver i alt | 1.560.791 | 359.187 | 499.579 | 742.270 |
| Omsætningsaktiver | 635.838 | 107.744 | 235.531 | 422.270 |
| Kortfristet gæld | 1.280.397 | 669.387 | 963.303 | 544.859 |
| Gæld i alt | 1.280.397 | 669.387 | 963.303 | 544.859 |
| Soliditetsgrad | 18% | -87.1% | -93.9% | 26.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Dang Thu Hien Siden 27 Dec 202250% Ejer
-
Nordic Source Holding ApS Siden 27 Dec 202250% Ejer
Ledelse
1-
Dang Thu Hien Siden 13 Dec 2021Direktør
Produktionsenheder
6ngo89 ApS
P-nr. 1027815711
Dyssegårdsvej 49B, 2870 Dyssegård
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
👥 1 ansatte
Hanoi Alley Street Food
P-nr. 1029172656
Nørrebrogade 63, 2200 København N
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
Hanoi Alley Cuisine
P-nr. 1029172729
Nørrebrogade 62A, 2200 København N
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
👥 10 ansatte
Hanoi Alley
P-nr. 1030618587
Store Kongensgade 24, st., 1264 København K
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
👥 1 ansatte
Khmer Cuisine
P-nr. 1032287103
Store Kongensgade 92, kl., 1264 København K
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
👥 1 ansatte
Søborg
P-nr. 1032184797
Gladsaxevej 130, 2860 Søborg
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
👥 4 ansatte
Fødevarekontrol (Smiley)
2 kontrolstederHanoi Alley Søborg
Gladsaxevej 130, 2860 Søborg
Senest kontrolleret 22 May 2026
Hanoi Alley Cuisine
Nørrebrogade 62A, 2200 København N
Senest kontrolleret 19 Jan 2026
Kilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -666.299 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -24.969 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: ngo89 ApS (CVR 42907340)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver away, take, restaurationsvirksomhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.