NightPay Int. ApS
CVR 42 70 78 99 · København K · IT-infrastruktur, databehandling, hosting og relaterede aktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
NightPay Int. ApS har CVR-nummer 42707899. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: IT-infrastruktur, databehandling, hosting og relaterede aktiviteter (branchekode 631000). Adresse: Skindergade 7, 1159 København K. Stiftet: 20. september 2021. Status: aktiv. Antal ansatte: 20. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 6.620.305 kr., årets resultat 2.620.754 kr., egenkapital 6.759.474 kr., aktiver i alt 16.127.956 kr. Soliditetsgraden på 41,9 % er lavere end hos 57 % af de 570 virksomheder i branchen «IT-infrastruktur, databehandling, hosting og relaterede aktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 2.620.754 kr. er højere end hos 89 % af de 570 virksomheder i branchen «IT-infrastruktur, databehandling, hosting og relaterede aktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 22 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som NightPay Int. ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- IT-infrastruktur, databehandling, hosting og relaterede aktiviteter (631000)
- Adresse
- Skindergade 7, 1159 København K
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
- 20
- Stiftet
- 20 Sep 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- drift af og handel på web- og applikationsløsninger
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2023-08-08
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42707899 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Skindergade 7, 1159 København K
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
38,8%
▼ 45,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,44
▲ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
41,9%
▲ 14,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-24,8%
▼ 24,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
570 virksomheder i «IT-infrastruktur, databehandling, hosting og relaterede aktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 6.620.305 | 8.476.024 | 2.029.550 | -2.021.120 |
| Resultat før skat | 3.364.821 | 4.465.977 | -2.907.889 | -2.713.576 |
| Årets resultat | 2.620.754 | 3.483.461 | -2.268.152 | -2.116.589 |
| Egenkapital | 6.759.474 | 4.138.720 | 655.259 | 2.923.411 |
| Aktiver i alt | 16.127.956 | 15.121.598 | 29.569.616 | 9.211.019 |
| Omsætningsaktiver | 3.113.051 | 1.221.881 | 16.237.422 | 935.748 |
| Kortfristet gæld | 7.060.856 | 8.094.052 | 26.776.109 | 6.287.608 |
| Gæld i alt | 7.060.856 | 8.094.052 | 26.776.109 | 6.287.608 |
| Soliditetsgrad | 41.9% | 27.4% | 2.2% | 31.7% |
| Ansatte (gns.) | 2 | 3 | 4 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Rekom Group A/S Siden 20 Sep 2021100% Ejer
Ledelse
2-
Allan Steen Lynge Siden 1 Feb 2024Direktør
-
Jesper Schaltz Siden 20 Sep 2021Direktør
Produktionsenheder
1NightPay Int. ApS
P-nr. 1027571375
Skindergade 7, 1159 København K
IT-infrastruktur, databehandling, hosting og relaterede aktiviteter (631000)
👥 13 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: CC Fly Invest ApS (CVR 39401894)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver applikationsløsninger, web, databehandling.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.