NiJa Holding ApS
CVR 43 20 24 21 · Herning · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
NiJa Holding ApS har CVR-nummer 43202421. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Baldersvej 20A, 7400 Herning. Stiftet: 14. april 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -3.750 kr., årets resultat -3.750 kr., egenkapital 20.300 kr., aktiver i alt 37.175 kr. Soliditetsgraden på 54,6 % er lavere end hos 73 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -3.750 kr. er lavere end hos 68 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som NiJa Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Baldersvej 20A, 7400 Herning
- Kommune
- HERNING
- Telefon
- 40152044
- jkbiversen@gmail.com
- Stiftet
- 14 Apr 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje ejerandele i andre selskaber samt andre investeringer
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-04-14
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43202421 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Baldersvej 20A, 7400 Herning
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-18,5%
▼ 0,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,20
▼ 0,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
54,6%
▼ 10,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
14,3%
▲ 14,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -3.750 | -4.375 | -3.750 | -7.825 |
| Resultat før skat | -3.750 | -4.375 | -3.750 | -7.825 |
| Årets resultat | -3.750 | -4.375 | -3.750 | -7.825 |
| Egenkapital | 20.300 | 24.050 | 28.425 | 32.175 |
| Aktiver i alt | 37.175 | 37.175 | 37.175 | 37.175 |
| Omsætningsaktiver | 37.175 | 37.175 | 37.175 | 37.175 |
| Kortfristet gæld | 16.875 | 13.125 | 8.750 | 5.000 |
| Gæld i alt | 16.875 | 13.125 | 8.750 | 5.000 |
| Soliditetsgrad | 54.6% | 64.7% | 76.5% | 86.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Niels Kragelund Iversen Siden 14 Apr 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Niels Kragelund Iversen Siden 14 Apr 2022Direktør
Produktionsenheder
1NiJa Holding ApS
P-nr. 1028175880
Baldersvej 20A, 7400 Herning
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -4.375 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -3.750 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -5.000 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: NiJa Holding ApS (CVR 43202421)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.