Nimann & Hatting ApS
CVR 39 27 07 57 · Harlev J · Detailhandel med sports- og fritidsudstyr · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Nimann & Hatting ApS har CVR-nummer 39270757. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Detailhandel med sports- og fritidsudstyr (branchekode 476310). Adresse: Gammel Stillingvej 434A, 8462 Harlev J. Stiftet: 11. januar 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -16.984 kr., årets resultat -22.128 kr., egenkapital -148.502 kr., aktiver i alt 30.697 kr. Soliditetsgraden på -483,8 % er lavere end hos 96 % af de 724 virksomheder i branchen «Detailhandel med sports- og fritidsudstyr», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -22.128 kr. er lavere end hos 67 % af de 724 virksomheder i branchen «Detailhandel med sports- og fritidsudstyr», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Nimann & Hatting ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Detailhandel med sports- og fritidsudstyr (476310)
- Adresse
- Gammel Stillingvej 434A, 8462 Harlev J
- Kommune
- AARHUS
- Hjemmeside
- www.dkbullets.dk
- Stiftet
- 11 Jan 2018
- Selskabskapital
- 40.002 DKK
- Formål
- salg af ammunition
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-05-26
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39270757 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Gammel Stillingvej 434A, 8462 Harlev J
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,17
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-483,8%
▼ 186,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
21,4%
▲ 21,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
724 virksomheder i «Detailhandel med sports- og fritidsudstyr»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -16.984 | -23.292 | -25.587 | -17.658 | -12.278 |
| Resultat før skat | -22.128 | -28.136 | -30.145 | -21.975 | -15.011 |
| Årets resultat | -22.128 | -28.136 | -30.145 | -25.975 | -15.011 |
| Egenkapital | -148.502 | -126.374 | -98.239 | -68.094 | -42.118 |
| Aktiver i alt | 30.697 | 42.529 | 62.945 | 80.669 | 76.031 |
| Omsætningsaktiver | 30.697 | 42.529 | 62.945 | 80.669 | 76.031 |
| Kortfristet gæld | 179.199 | 168.903 | 161.184 | 148.763 | 118.149 |
| Gæld i alt | 179.199 | 168.903 | 161.184 | 148.763 | 118.149 |
| Soliditetsgrad | -483.8% | -297.1% | -156.1% | -84.4% | -55.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Christian Nimann Nielsen Siden 11 Jan 201850% Ejer
-
Anders Hatting Larsen Siden 11 Jan 201850% Ejer
Ledelse
2-
Christian Nimann Nielsen Siden 11 Jan 2018Direktør
-
Anders Hatting Larsen Siden 11 Jan 2018Direktør
Produktionsenheder
1Nimann & Hatting ApS
P-nr. 1023274805
Gammel Stillingvej 434A, 8462 Harlev J
Detailhandel med sports- og fritidsudstyr (476310)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -28.136 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -30.145 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -15.011 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -21.204 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Nimann & Hatting ApS (CVR 39270757)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ammunition, fritidsudstyr, sports.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.