NimTag Service A/S
CVR 27 54 48 86 · Hedehusene · Tagdækningsaktiviteter · Aktieselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
NimTag Service A/S har CVR-nummer 27544886. Virksomhedsform: Aktieselskab. Branche: Tagdækningsaktiviteter (branchekode 434100). Adresse: Guldalderen 13, 2640 Hedehusene. Stiftet: 16. januar 2004. Status: aktiv. Antal ansatte: 28. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 13.957.604 kr., årets resultat 926.251 kr., egenkapital 1.204.561 kr., aktiver i alt 14.224.336 kr. Soliditetsgraden på 8,5 % er lavere end hos 82 % af de 423 virksomheder i branchen «Tagdækningsaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 926.251 kr. er højere end hos 84 % af de 423 virksomheder i branchen «Tagdækningsaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 10 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som NimTag Service A/S? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tagdækningsaktiviteter (434100)
- Adresse
- Guldalderen 13, 2640 Hedehusene
- Kommune
- Høje-Taastrup
- Antal ansatte
-
28
2009 2013
- Telefon
- 29292972
- kt@nimtag.dk
- Stiftet
- 16 Jan 2004
- Selskabskapital
- 500.000 DKK
- Formål
- udførelse af serviceydelser indenfor tagdækning
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af bestyrelsesformanden og direktionen i forening.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2025-04-25
- Binavne
- Nim Service A/S
- Momsnr. (EU VIES)
- DK27544886 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- ✓ Kan modtage e-fakturaer
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Guldalderen 13, 2640 Hedehusene
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
76,9%
▲ 22,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,01
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
8,5%
▲ 4,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
514,1%
▲ 514,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
423 virksomheder i «Tagdækningsaktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 13.957.604 | 12.698.663 | 12.987.601 | 319.192 | -298.378 |
| Resultat før skat | 1.183.058 | 220.216 | 15.235 | 291.689 | -390.554 |
| Årets resultat | 926.251 | 150.824 | -12.377 | 305.628 | -306.857 |
| Egenkapital | 1.204.561 | 278.310 | 127.486 | 139.863 | -165.765 |
| Aktiver i alt | 14.224.336 | 7.237.694 | 9.789.371 | 151.863 | 235.555 |
| Omsætningsaktiver | 11.053.473 | 6.868.144 | 9.321.774 | 110.140 | 173.805 |
| Kortfristet gæld | 10.918.662 | 6.906.223 | 9.518.900 | 12.000 | 401.320 |
| Gæld i alt | 12.936.366 | 6.949.723 | 9.651.727 | 12.000 | 401.320 |
| Soliditetsgrad | 8.5% | 3.8% | 1.3% | 92.1% | -70.4% |
| Ansatte (gns.) | 24 | 25 | 25 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Mendole A/S Siden 4 Dec 2024100% Ejer
Ledelse
6-
Jonas Valdemar Larsen Siden 2 Dec 2022Bestyrelsesmedlem
-
Lars Trabjerg Siden 2 Dec 2022Bestyrelsesmedlem
-
Dan Lauritzen Siden 6 Mar 2023Bestyrelsesmedlem
-
Knud Juul Truelsen Siden 2 Dec 2022Formand
-
Kim Juul Truelsen Siden 6 Mar 2023Bestyrelsesmedlem
-
Kim Juul Truelsen Siden 2 Dec 2022Adm. dir.
Produktionsenheder
1NimTag Service A/S
P-nr. 1010330285
Guldalderen 13, 2640 Hedehusene
Tagdækningsaktiviteter (434100)
👥 31 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: JK HOLDING AF 2008 ApS (CVR 30246500)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tagdækning, tagdækningsaktiviteter, udførelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.