Ninian Holding ApS
CVR 43 93 65 81 · Vejle · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Ninian Holding ApS har CVR-nummer 43936581. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Stien 2, 7100 Vejle. Stiftet: 22. marts 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -89.265 kr., årets resultat 14.599.602 kr., egenkapital 15.400.211 kr., aktiver i alt 15.502.477 kr. Soliditetsgraden på 99,3 % er højere end hos 80 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 14.599.602 kr. er højere end hos 98 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Ninian Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Stien 2, 7100 Vejle
- Kommune
- VEJLE
- Telefon
- 31488666
- Stiftet
- 22 Mar 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber, foretage investering
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-03-22
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43936581 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500EA7AF0DM2J5A56
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Stien 2, 7100 Vejle
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
94,8%
▲ 3,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
112,48
▲ 112,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,3%
▲ 75,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
1.614,4%
▲ 1.614,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -89.265 | -14.202 | -19.180 |
| Resultat før skat | 14.695.368 | 851.577 | 44.032 |
| Årets resultat | 14.599.602 | 851.577 | 44.032 |
| Egenkapital | 15.400.211 | 935.609 | 84.032 |
| Aktiver i alt | 15.502.477 | 4.003.088 | 4.035.735 |
| Omsætningsaktiver | 11.502.477 | 3.088 | 35.735 |
| Kortfristet gæld | 102.266 | 3.067.479 | 3.951.703 |
| Gæld i alt | 102.266 | 3.067.479 | 3.951.703 |
| Soliditetsgrad | 99.3% | 23.4% | 2.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Tom Henriksen Siden 22 Mar 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Tom Henriksen Siden 22 Mar 2023Direktør
Produktionsenheder
1Ninian Holding ApS
P-nr. 1029151349
Stien 2, 7100 Vejle
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -148.423 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -142.788 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Ninian Holding ApS (CVR 43936581)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.