NIO Holding ApS
CVR 39 38 47 79 · Haslev · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
NIO Holding ApS har CVR-nummer 39384779. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Jernbanegade 50, 4690 Haslev. Stiftet: 27. februar 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -9.875 kr., årets resultat -635.076 kr., egenkapital -85.874 kr., aktiver i alt 1.095.566 kr. Soliditetsgraden på -7,8 % er lavere end hos 92 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -635.076 kr. er lavere end hos 95 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som NIO Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Jernbanegade 50, 4690 Haslev
- Kommune
- FAXE
- Telefon
- 22312301
- Stiftet
- 27 Feb 2018
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- At eje andele i andre selskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2021-09-29
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39384779 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Jernbanegade 50, 4690 Haslev
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,01
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-7,8%
▼ 100,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-304,6%
▼ 304,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -9.875 | -8.125 | -7.725 | -4.875 | -5.750 |
| Resultat før skat | -641.320 | — | — | — | 265.005 |
| Årets resultat | -635.076 | 310.437 | 265.452 | -220.791 | 265.005 |
| Egenkapital | -85.874 | 549.201 | 325.729 | 60.277 | 281.068 |
| Aktiver i alt | 1.095.566 | 594.714 | 355.954 | 82.777 | 298.693 |
| Omsætningsaktiver | 6.244 | — | — | — | — |
| Kortfristet gæld | 1.181.440 | 45.513 | 30.225 | 22.500 | — |
| Gæld i alt | 1.181.440 | 45.513 | 30.225 | 22.500 | 298.693 |
| Soliditetsgrad | -7.8% | 92.3% | 91.5% | 72.8% | 94.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Nicolai Marc Haagen Olesen Siden 27 Feb 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Nicolai Marc Haagen Olesen Siden 27 Feb 2018Adm. dir.
Produktionsenheder
1NIO Holding ApS
P-nr. 1023404970
Jernbanegade 50, 4690 Haslev
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -10.389 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -7.725 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -4.875 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -5.750 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -5.625 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: NIO Holding ApS (CVR 39384779)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver andele.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.