Nis Andersen Holding ApS
CVR 40 98 43 13 · Bagsværd · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Nis Andersen Holding ApS har CVR-nummer 40984313. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Åsen 7, 2880 Bagsværd. Stiftet: 3. december 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -4.481 kr., årets resultat 28.748 kr., egenkapital 2.328.985 kr., aktiver i alt 2.986.661 kr. Soliditetsgraden på 78,0 % er lavere end hos 61 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 28.748 kr. er lavere end hos 52 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Nis Andersen Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Åsen 7, 2880 Bagsværd
- Kommune
- GLADSAXE
- Stiftet
- 3 Dec 2019
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- være holdingselskab samt varetage formueforvaltning, udlejningsvirksomhed og anden investeringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktøren
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-12-03
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40984313 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Åsen 7, 2880 Bagsværd
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
1,2%
▲ 1,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
4,54
▲ 3,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
78,0%
▼ 0,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
11.242,6%
▲ 11.242,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -4.481 | -10.332 | -4.250 | -3.974 | -4.688 |
| Resultat før skat | 36.852 | -493 | 12.278 | -3.613 | 75.321 |
| Årets resultat | 28.748 | -258 | 12.278 | -1.993 | 76.353 |
| Egenkapital | 2.328.985 | 2.343.237 | 2.418.496 | 2.441.218 | 2.493.210 |
| Aktiver i alt | 2.986.661 | 3.001.715 | 2.979.216 | 2.915.299 | 2.634.922 |
| Omsætningsaktiver | 2.982.661 | 497.935 | 475.436 | — | — |
| Kortfristet gæld | 657.676 | 658.478 | 560.720 | 474.081 | 141.712 |
| Gæld i alt | 657.676 | 658.478 | 560.720 | 474.081 | 141.712 |
| Soliditetsgrad | 78% | 78.1% | 81.2% | 83.7% | 94.6% |
| Ansatte (gns.) | 1 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Mads Varis Nis Andersen Siden 3 Dec 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Mads Varis Nis Andersen Siden 3 Dec 2019Adm. dir.
Produktionsenheder
1Nis Andersen Holding ApS
P-nr. 1025300277
Åsen 7, 2880 Bagsværd
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -5.363 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -18.857 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 82.434 DKK | 18.128 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 53.252 DKK | 11.704 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 48.510 DKK | 10.670 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Nis Andersen Holding ApS (CVR 40984313)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Fælles Service Center F.M.B.A. Aarhus N
- BTAM Italia di Ivan Marko Benes ApS København K
- Destination Nord FMBA Skagen
- Edvars & Edvars Holding ApS Holbæk
- HOLSTEBRO TAXAS ØKONOMISKE FORENING AF DEN 26.05.2000 Holstebro
- TÅRNBYFORSYNING A/S Kastrup
- FINANSIEL STABILITET København K
- OBZOR BEACH RESORT HOLDING ApS Højbjerg
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver udlejningsvirksomhed, varetage, formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.