NJ Totalbyg A/S
CVR 44 43 03 39 · Haslev · Opførelse af bygninger · Aktieselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
NJ Totalbyg A/S har CVR-nummer 44430339. Virksomhedsform: Aktieselskab. Branche: Opførelse af bygninger (branchekode 410000). Adresse: Tårnhusvej 15, 4690 Haslev. Stiftet: 6. november 2023. Status: aktiv. Antal ansatte: 6. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 3.479.954 kr., årets resultat 1.389.131 kr., egenkapital 2.904.467 kr., aktiver i alt 6.447.966 kr. Soliditetsgraden på 45,0 % er højere end hos 63 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.389.131 kr. er højere end hos 85 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som NJ Totalbyg A/S? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Opførelse af bygninger (410000)
- Adresse
- Tårnhusvej 15, 4690 Haslev
- Kommune
- FAXE
- Antal ansatte
- 6
- Stiftet
- 6 Nov 2023
- Selskabskapital
- 400.000 DKK
- Formål
- inden for byggevirksomhed, primært staldbyggeri, og dermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør eller af den samlede bestyrelse.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2025-03-27
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44430339 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Tårnhusvej 15, 4690 Haslev
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
47,8%
▼ 31,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,54
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
45,0%
▲ 5,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-8,3%
▼ 8,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2755 virksomheder i «Opførelse af bygninger»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Omsætning | — | — |
| Bruttoresultat | 3.479.954 | 3.236.168 |
| Resultat før skat | 1.781.325 | 1.944.045 |
| Årets resultat | 1.389.131 | 1.515.336 |
| Egenkapital | 2.904.467 | 1.915.336 |
| Aktiver i alt | 6.447.966 | 4.869.647 |
| Omsætningsaktiver | 5.376.800 | 4.601.559 |
| Kortfristet gæld | 3.490.902 | 2.940.346 |
| Gæld i alt | 3.490.902 | 2.940.346 |
| Soliditetsgrad | 45% | 39.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 4 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
AJN1996 HOLDING ApS Siden 6 Nov 202320% Ejer
-
Nana J Holding ApS Siden 6 Nov 202366,67% Ejer
Ledelse
4-
Niels Blindkilde Jeppesen Siden 6 Nov 2023Formand
-
Nana Blindkilde Jeppesen Siden 6 Nov 2023Direktør
-
Nana Blindkilde Jeppesen Siden 6 Nov 2023Bestyrelsesmedlem
-
Mads Kaaberbøl Jørgensen Siden 6 Nov 2023Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1NJ Totalbyg A/S
P-nr. 1029832443
Tårnhusvej 15, 4690 Haslev
Opførelse af bygninger (410000)
👥 5 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Nana J Holding ApS (CVR 44345617)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver staldbyggeri, byggevirksomhed, opførelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.