NKI Sport ApS
CVR 43 58 22 32 · Morud · Andre anlægsaktiviteter i.a.n. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
NKI Sport ApS har CVR-nummer 43582232. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Andre anlægsaktiviteter i.a.n. (branchekode 429900). Adresse: Tevringevej 49, 5462 Morud. Stiftet: 14. oktober 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 554.862 kr., årets resultat 339.623 kr., egenkapital 2.028.172 kr., aktiver i alt 4.161.492 kr. Soliditetsgraden på 48,7 % er højere end hos 60 % af de 245 virksomheder i branchen «Andre anlægsaktiviteter i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 339.623 kr. er højere end hos 77 % af de 245 virksomheder i branchen «Andre anlægsaktiviteter i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 4 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som NKI Sport ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Andre anlægsaktiviteter i.a.n. (429900)
- Adresse
- Tevringevej 49, 5462 Morud
- Kommune
- NORDFYNS
- Stiftet
- 14 Oct 2022
- Selskabskapital
- 1.000.000 DKK
- Formål
- Selskabets formål drive entreprisevirksomhed samt anden dermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2024-06-26
- Binavne
- N Sport ApS NKI-Sport ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43582232 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Tevringevej 49, 5462 Morud
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
16,7%
▼ 1,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,75
▼ 2,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
48,7%
▼ 35,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
9,3%
▲ 9,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
245 virksomheder i «Andre anlægsaktiviteter i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 554.862 | 532.616 | 575.385 |
| Resultat før skat | 436.438 | 398.405 | 489.285 |
| Årets resultat | 339.623 | 310.756 | 381.463 |
| Egenkapital | 2.028.172 | 1.688.549 | 1.377.793 |
| Aktiver i alt | 4.161.492 | 2.016.297 | 2.140.918 |
| Omsætningsaktiver | 3.722.938 | 1.400.600 | 1.348.078 |
| Kortfristet gæld | 2.133.320 | 327.748 | 763.125 |
| Gæld i alt | 2.133.320 | 327.748 | 763.125 |
| Soliditetsgrad | 48.7% | 83.7% | 64.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
HAVELUNDGÅRD ApS Siden 14 Oct 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Anders Jørgen Nielsen Siden 14 Oct 2022Direktør
Produktionsenheder
1NKI Sport ApS
P-nr. 1028667694
Tevringevej 49, 5462 Morud
Andre anlægsaktiviteter i.a.n. (429900)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: HAVELUNDGÅRD ApS (CVR 33356536)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver entreprisevirksomhed, anlægsaktiviteter, selskabets.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.