NL-Holding.Dk ApS
CVR 41 00 23 60 · Holstebro · Investering for egen regning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
NL-Holding.Dk ApS har CVR-nummer 41002360. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Investering for egen regning (branchekode 649910). Adresse: Munkebuen 19, 7500 Holstebro. Stiftet: 11. december 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): omsætning 0 kr., bruttofortjeneste -12.852 kr., årets resultat 266.934 kr., egenkapital 417.334 kr., aktiver i alt 3.876.564 kr. Soliditetsgraden på 10,8 % er lavere end hos 83 % af de 8.755 virksomheder i branchen «Investering for egen regning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 266.934 kr. er højere end hos 67 % af de 8.755 virksomheder i branchen «Investering for egen regning», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som NL-Holding.Dk ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Investering for egen regning (649910)
- Adresse
- Munkebuen 19, 7500 Holstebro
- Kommune
- HOLSTEBRO
- Telefon
- 97850616
- nlousdal@gmail.com
- Stiftet
- 11 Dec 2019
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- Virksomhedens formål er, at eje kapitalandele i andre selskaber, investering samt andre dermed i forbindelse stående virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2025-06-06
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41002360 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Munkebuen 19, 7500 Holstebro
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
64,0%
▲ 161,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,00
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
10,8%
▲ 6,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
282,4%
▲ 282,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
8755 virksomheder i «Investering for egen regning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bruttoresultat | -12.852 | -10.851 | -5.352 | -5.401 | -4.526 |
| Resultat før skat | 266.934 | -146.378 | 115.150 | -472 | 197.816 |
| Årets resultat | 266.934 | -146.378 | 115.150 | -472 | 197.816 |
| Egenkapital | 417.334 | 150.400 | 296.778 | 181.628 | 182.100 |
| Aktiver i alt | 3.876.564 | 3.884.912 | 2.240.232 | 2.235.578 | 2.230.425 |
| Omsætningsaktiver | 1.564 | 9.912 | 15.232 | 10.578 | 5.425 |
| Kortfristet gæld | 1.734.877 | 1.989.648 | 232.710 | 387.974 | 258.545 |
| Gæld i alt | 3.459.230 | 3.734.512 | 1.943.454 | 2.053.950 | 2.048.325 |
| Soliditetsgrad | 10.8% | 3.9% | 13.2% | 8.1% | 8.2% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Niels Lousdal Siden 11 Dec 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Niels Lousdal Siden 11 Dec 2019Direktør
Produktionsenheder
1NL-Holding.Dk ApS
P-nr. 1025324974
Munkebuen 19, 7500 Holstebro
Investering for egen regning (649910)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -141.378 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -54.850 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -50.472 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -52.184 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -50.671 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: NL-Holding.Dk ApS (CVR 41002360)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Sustainable Trade Coop AMBA København N
- Fællestegnestuen AMBA København N
- Traffic Conductor ApS Faaborg
- Baumann CRA Consult Aps Bagsværd
- Kooperativet Heimdal A.M.B.A København V
- Tektrold IT AMBA København SV
- TREVI FOUNDATIONS DENMARK A/S Frederiksberg
- HOCHTIEF Infrastructure, filial af HOCHTIEF Infrastructure GmbH, Tyskland København K
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver virksomhedens, regning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.