NLT Tag ApS
CVR 37 22 47 74 · Smørum · Tagdækningsaktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
NLT Tag ApS har CVR-nummer 37224774. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tagdækningsaktiviteter (branchekode 434100). Adresse: Smørum Bygade 20, 2765 Smørum. Stiftet: 13. november 2015. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste 140.650 kr., årets resultat 90.656 kr., egenkapital -108.977 kr., aktiver i alt 565.940 kr. Soliditetsgraden på -19,3 % er lavere end hos 89 % af de 423 virksomheder i branchen «Tagdækningsaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 90.656 kr. er lavere end hos 55 % af de 423 virksomheder i branchen «Tagdækningsaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten var næsten uændret fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som NLT Tag ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tagdækningsaktiviteter (434100)
- Adresse
- Smørum Bygade 20, 2765 Smørum
- Kommune
- EGEDAL
- Stiftet
- 13 Nov 2015
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- tagdækkervirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-03-19
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37224774 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Smørum Bygade 20, 2765 Smørum
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,84
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-19,3%
▲ 24,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-0,1%
▼ 0,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
423 virksomheder i «Tagdækningsaktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 140.650 | 140.651 | 140.553 | 141.572 | 141.792 |
| Resultat før skat | 116.297 | 116.371 | 114.935 | 116.413 | 115.837 |
| Årets resultat | 90.656 | 90.769 | 89.400 | 174.349 | 108.650 |
| Egenkapital | -108.977 | -199.633 | -290.402 | -379.802 | -554.151 |
| Aktiver i alt | 565.940 | 454.630 | 368.450 | 285.816 | 199.434 |
| Omsætningsaktiver | 565.940 | 434.667 | 326.708 | 222.295 | 114.134 |
| Kortfristet gæld | 674.917 | 654.263 | 658.852 | 665.618 | 753.585 |
| Gæld i alt | 674.917 | 654.263 | 658.852 | 665.618 | 753.585 |
| Soliditetsgrad | -19.3% | -43.9% | -78.8% | -132.9% | -277.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
OKP HOLDING, SMØRUM ApS Siden 7 Aug 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Ole Kampmann Siden 7 Aug 2018Direktør
Produktionsenheder
1NLT Tag ApS
P-nr. 1020892230
Smørum Bygade 20, 2765 Smørum
Tagdækningsaktiviteter (434100)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: OKP HOLDING, SMØRUM ApS (CVR 29009961)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tagdækkervirksomhed, tagdækningsaktiviteter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.