NM Holding 2016 ApS
CVR 37 57 05 08 · Taastrup · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
NM Holding 2016 ApS har CVR-nummer 37570508. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Rødhøjgårdsvej 4, 2630 Taastrup. Stiftet: 18. marts 2016. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 0 kr., årets resultat -119 kr., egenkapital 46.984 kr., aktiver i alt 50.000 kr. Soliditetsgraden på 94,0 % er højere end hos 58 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -119 kr. er lavere end hos 63 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som NM Holding 2016 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Rødhøjgårdsvej 4, 2630 Taastrup
- Kommune
- Høje-Taastrup
- Stiftet
- 18 Mar 2016
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- Investering og at være holdingselskab
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-02-28
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37570508 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Rødhøjgårdsvej 4, 2630 Taastrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-0,3%
▲ 0,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
94,0%
▼ 0,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
32,8%
▲ 32,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skat | -119 | -177 | -68 | -50 | 0 |
| Årets resultat | -119 | -177 | -68 | -50 | 0 |
| Egenkapital | 46.984 | 47.103 | 47.280 | 47.348 | 47.398 |
| Aktiver i alt | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.044 | 50.000 |
| Omsætningsaktiver | 0 | 0 | 0 | 44 | — |
| Kortfristet gæld | 3.016 | 2.897 | 2.720 | 2.696 | 2.602 |
| Gæld i alt | 3.016 | 2.897 | 2.720 | 2.696 | 2.602 |
| Soliditetsgrad | 94% | 94.2% | 94.6% | 94.6% | 94.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Isak Nuhzat Mahaqiq Siden 15 Apr 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Isak Nuhzat Mahaqiq Siden 17 Dec 2018Direktør
Produktionsenheder
1NM Holding 1982 ApS
P-nr. 1021287780
Rødhøjgårdsvej 4, 2630 Taastrup
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -177 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -68 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -50 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -2.500 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -102 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: NM Holding 2016 ApS (CVR 37570508)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.