NM Holding ApS
CVR 37 22 59 75 · Næstved · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
NM Holding ApS har CVR-nummer 37225975. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Tagensvej 2, 4700 Næstved. Stiftet: 13. november 2015. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 531.137 kr., årets resultat 308.861 kr., egenkapital 789.100 kr., aktiver i alt 1.103.602 kr. Soliditetsgraden på 71,5 % er lavere end hos 65 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 308.861 kr. er højere end hos 68 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som NM Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Tagensvej 2, 4700 Næstved
- Kommune
- NÆSTVED
- Telefon
- 26227196
- rieken@stofanet.dk
- Stiftet
- 13 Nov 2015
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- udøve virksomhed ved at være holdingselskab, samt varetage formueforvaltning, udlejningsvirksomhed og anden investeringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2015-11-13
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37225975 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Tagensvej 2, 4700 Næstved
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
39,1%
▲ 41,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,94
▲ 1,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
71,5%
▲ 24,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
2.435,8%
▲ 2.435,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 531.137 | 24.743 | 91.127 | 86.546 | 98.276 |
| Resultat før skat | 347.178 | -8.732 | -578.973 | 292.102 | 529.149 |
| Årets resultat | 308.861 | -13.223 | -588.800 | 280.319 | 515.788 |
| Egenkapital | 789.100 | 625.239 | 638.462 | 1.462.862 | 1.182.543 |
| Aktiver i alt | 1.103.602 | 1.337.488 | 1.330.426 | 1.986.330 | 1.885.363 |
| Omsætningsaktiver | 610.174 | 239.533 | 244.910 | 282.169 | 426.043 |
| Kortfristet gæld | 314.502 | 712.249 | 691.964 | 523.468 | 702.820 |
| Gæld i alt | 314.502 | 712.249 | 691.964 | 523.468 | 702.820 |
| Soliditetsgrad | 71.5% | 46.7% | 48% | 73.6% | 62.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Mathias Rieken Siden 13 Nov 2015100% Ejer
Ledelse
1-
Mathias Rieken Siden 3 Mar 2026Direktør
Produktionsenheder
1NM Holding ApS
P-nr. 1020893342
Tagensvej 2, 4700 Næstved
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -41.585 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -667.196 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 472.042 DKK | 103.840 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 739.193 DKK | 162.602 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 393.288 DKK | 86.504 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: NM Holding ApS (CVR 37225975)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Fælles Service Center F.M.B.A. Aarhus N
- BTAM Italia di Ivan Marko Benes ApS København K
- Destination Nord FMBA Skagen
- Edvars & Edvars Holding ApS Holbæk
- HOLSTEBRO TAXAS ØKONOMISKE FORENING AF DEN 26.05.2000 Holstebro
- TÅRNBYFORSYNING A/S Kastrup
- FINANSIEL STABILITET København K
- OBZOR BEACH RESORT HOLDING ApS Højbjerg
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver udlejningsvirksomhed, varetage, formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.