Nolist ApS
CVR 42 49 00 83 · Greve · Fremstilling af parfume, hårshampoo, tandpasta mv. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Nolist ApS har CVR-nummer 42490083. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Fremstilling af parfume, hårshampoo, tandpasta mv. (branchekode 204200). Adresse: Højdevej 28, 2670 Greve. Stiftet: 23. juni 2021. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 366.548 kr., årets resultat 18.300 kr., egenkapital 60.173 kr., aktiver i alt 134.162 kr. Soliditetsgraden på 44,9 % er højere end hos 54 % af de 89 virksomheder i branchen «Fremstilling af parfume, hårshampoo, tandpasta mv.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 18.300 kr. er højere end hos 58 % af de 89 virksomheder i branchen «Fremstilling af parfume, hårshampoo, tandpasta mv.», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 54 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Nolist ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Fremstilling af parfume, hårshampoo, tandpasta mv. (204200)
- Adresse
- Højdevej 28, 2670 Greve
- Kommune
- GREVE
- Antal ansatte
- 2
- Telefon
- 61602931
- kontakt@nolist-aps.dk
- Stiftet
- 23 Jun 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- fremstilling af tandrens, proteserens og salver
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen i forening
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-06-23
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42490083 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Højdevej 28, 2670 Greve
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
30,4%
▼ 66,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,69
▼ 1,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
44,9%
▲ 0,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-54,8%
▼ 54,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
89 virksomheder i «Fremstilling af parfume, hårshampoo, tandpasta mv.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | 689.593 | — | — |
| Bruttoresultat | 366.548 | 238.347 | 321.230 | 466.748 | — |
| Resultat før skat | 11.283 | 51.931 | -23.825 | 25.641 | — |
| Årets resultat | 18.300 | 40.507 | -17.946 | 20.000 | 51.338 |
| Egenkapital | 60.173 | 41.873 | 40.000 | 60.000 | 51.338 |
| Aktiver i alt | 134.162 | 93.965 | 40.000 | 60.000 | 51.338 |
| Omsætningsaktiver | 51.162 | 93.965 | — | 1.545 | 11.338 |
| Kortfristet gæld | 73.989 | 42.668 | — | 0 | 0 |
| Gæld i alt | 73.989 | 52.092 | 40.000 | 0 | 0 |
| Soliditetsgrad | 44.9% | 44.6% | 100% | 100% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 1 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Peter Stæhr Siden 23 Jun 202150% Ejer
-
Camilla Norén Lindgreen Siden 23 Jun 202150% Ejer
Ledelse
2-
Peter Stæhr Siden 23 Jun 2021Direktør
-
Camilla Norén Lindgreen Siden 23 Jun 2021Direktør
Produktionsenheder
1Nolist ApS
P-nr. 1027290287
Højdevej 28, 2670 Greve
Fremstilling af parfume, hårshampoo, tandpasta mv. (204200)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 28.105 DKK | 6.182 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -23.825 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 25.641 DKK | 5.632 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 51.338 DKK | 11.286 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Nolist ApS (CVR 42490083)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver proteserens, tandrens, salver.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.