Nordisk Olie Håndtering ApS
CVR 38 92 85 03 · Mørke · Oplagring og opbevaring · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Nordisk Olie Håndtering ApS har CVR-nummer 38928503. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Oplagring og opbevaring (branchekode 521000). Adresse: Stationsvej 18, 8544 Mørke. Stiftet: 9. september 2017. Status: aktiv. Antal ansatte: 7. Seneste årsrapport (1. juli 2025 – 30. juni 2026): bruttofortjeneste 5.691.990 kr., årets resultat -8.912.567 kr., egenkapital 43.522.589 kr., aktiver i alt 95.004.299 kr. Soliditetsgraden på 45,8 % er højere end hos 70 % af de 180 virksomheder i branchen «Oplagring og opbevaring», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -8.912.567 kr. er lavere end hos 97 % af de 180 virksomheder i branchen «Oplagring og opbevaring», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 8 % fra regnskabsår 2025 til 2026. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Nordisk Olie Håndtering ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Oplagring og opbevaring (521000)
- Adresse
- Stationsvej 18, 8544 Mørke
- Kommune
- SYDDJURS
- Antal ansatte
- 7
- Telefon
- 27853531
- faktura@nesnej-group.dk
- Stiftet
- 9 Sep 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- oplagringsvirksomhed, og anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2017-09-09
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38928503 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 529900F1S7MNJVFBRX58
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Stationsvej 18, 8544 Mørke
📍 Hovedadresse · 🏭 2 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-20,5%
▼ 88,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,08
▼ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
45,8%
▼ 8,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-124,9%
▼ 124,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
180 virksomheder i «Oplagring og opbevaring»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 5.691.990 | 6.197.491 | 7.223.331 | 7.428.117 | 7.422.381 |
| Resultat før skat | -8.675.055 | 45.362.503 | -17.293.576 | 1.880.833 | 6.375.329 |
| Årets resultat | -8.912.567 | 35.839.038 | -13.521.355 | 1.461.677 | 4.957.865 |
| Egenkapital | 43.522.589 | 52.435.156 | 16.596.118 | 30.117.473 | 28.655.796 |
| Aktiver i alt | 95.004.299 | 96.382.467 | 95.319.239 | 109.971.087 | 107.039.030 |
| Omsætningsaktiver | 11.804.299 | 7.182.467 | 5.519.239 | 1.800.125 | 265.707 |
| Kortfristet gæld | 10.899.989 | 4.765.584 | 23.560.772 | 18.086.395 | 9.787.447 |
| Gæld i alt | 38.929.823 | 30.598.188 | 75.991.510 | 73.219.044 | 71.668.574 |
| Soliditetsgrad | 45.8% | 54.4% | 17.4% | 27.4% | 26.8% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | — | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
nesneJ Holding ApS Siden 9 Sep 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Steen Mickey Jensen Siden 9 Sep 2017Direktør
Produktionsenheder
2Nordisk Olie Håndtering ApS
P-nr. 1022831247
Stationsvej 18, 8544 Mørke
Oplagring og opbevaring (521000)
👥 6 ansatte
Nordisk Olie Håndtering - Køge Depot
P-nr. 1024970023
Indian Kaj 2, 4600 Køge
Oplagring og opbevaring (521000)
Miljøregulering
1 lokation(er)Nordisk Oliehåndtering ApS (Nynas)
Indian Kaj 2, 4600 Køge
Godkendelsespligtig (bilag 2)
C 201. Oplag af mineralolieprodukter på mere end 2.500 ton.
Tilsyn: Køge Kommune
Kilde: Miljøstyrelsens Digitale MiljøAdministration (dma.mst.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: nesneJ Holding ApS (CVR 38925733)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver oplagringsvirksomhed, oplagring, opbevaring.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.