Norelal Holding ApS
CVR 43 15 23 78 · Hovedgård · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Norelal Holding ApS har CVR-nummer 43152378. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Ørskovbæk Parken 31, 8732 Hovedgård. Stiftet: 24. marts 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -8.478 kr., årets resultat 379.790 kr., egenkapital 374.913 kr., aktiver i alt 381.163 kr. Soliditetsgraden på 98,4 % er højere end hos 72 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 379.790 kr. er højere end hos 70 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Norelal Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Ørskovbæk Parken 31, 8732 Hovedgård
- Kommune
- HORSENS
- Telefon
- 22503426
- Stiftet
- 24 Mar 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele og andre lignende investeringer
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-03-24
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43152378 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500D1FC7JE3C37F24
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ørskovbæk Parken 31, 8732 Hovedgård
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
101,3%
▼ 132,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
57,79
▲ 35,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,4%
▲ 2,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
4,7%
▲ 4,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -8.478 | -7.924 | -7.754 |
| Resultat før skat | 379.790 | 362.737 | -7.814 |
| Årets resultat | 379.790 | 362.737 | -7.814 |
| Egenkapital | 374.913 | 155.123 | 32.186 |
| Aktiver i alt | 381.163 | 161.373 | 38.436 |
| Omsætningsaktiver | 361.163 | 141.373 | 18.436 |
| Kortfristet gæld | 6.250 | 6.250 | 6.250 |
| Gæld i alt | 6.250 | 6.250 | 6.250 |
| Soliditetsgrad | 98.4% | 96.1% | 83.7% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Mikkel Norsgaard Thomsen Siden 24 Mar 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Mikkel Norsgaard Thomsen Siden 24 Mar 2022Direktør
Produktionsenheder
1Norelal Holding ApS
P-nr. 1028116582
Ørskovbæk Parken 31, 8732 Hovedgård
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -2.063 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -7.814 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Norelal Holding ApS (CVR 43152378)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver lignende.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.