NORevent ApS
CVR 37 80 84 23 · Randers NV · Event catering · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
NORevent ApS har CVR-nummer 37808423. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Event catering (branchekode 562100). Adresse: Normansvej 1, 8920 Randers NV. Stiftet: 20. juni 2016. Status: aktiv. Antal ansatte: 11. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 2.338.901 kr., årets resultat 28.572 kr., egenkapital 981.038 kr., aktiver i alt 1.473.427 kr. Soliditetsgraden på 66,6 % er højere end hos 80 % af de 487 virksomheder i branchen «Event catering», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 28.572 kr. er højere end hos 55 % af de 487 virksomheder i branchen «Event catering», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 3 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som NORevent ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Event catering (562100)
- Adresse
- Normansvej 1, 8920 Randers NV
- Kommune
- RANDERS
- Antal ansatte
-
11
2016 2018
- Telefon
- 28498455
- mail@norevent.dk
- Hjemmeside
- www.norevent.dk
- Stiftet
- 20 Jun 2016
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- catering
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2016-06-20
- Sekundære brancher
- Catering på kontrakt og andre restaurationsaktiviteter (562200)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37808423 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Normansvej 1, 8920 Randers NV
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Hjemmeside fra CVR: www.norevent.dk Hjemmeside oplyst til CVR https://norevent.dk/
Fundet automatisk. Sider markeret oplyst til CVR er virksomhedens egen registrerede adresse, hvor virksomhedens navn optræder på siden; øvrige er bekræftet ved, at CVR-nummeret optræder på siden (19. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
2,9%
▼ 5,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,51
▼ 0,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
66,6%
▼ 2,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-73,8%
▼ 73,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
487 virksomheder i «Event catering»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 2.338.901 | 2.278.934 | 2.811.363 | 2.580.606 | 2.106.215 |
| Resultat før skat | 39.250 | 143.372 | 176.372 | 293.753 | 402.054 |
| Årets resultat | 28.572 | 109.151 | 131.826 | 229.313 | 313.435 |
| Egenkapital | 981.038 | 1.242.466 | 1.343.315 | 1.411.489 | 1.296.576 |
| Aktiver i alt | 1.473.427 | 1.787.698 | 2.148.322 | 2.326.996 | 2.151.776 |
| Omsætningsaktiver | 1.237.032 | 1.620.252 | 2.027.906 | — | — |
| Kortfristet gæld | 492.389 | 545.232 | 805.007 | 915.507 | 855.200 |
| Gæld i alt | 492.389 | 545.232 | 805.007 | 915.507 | 855.200 |
| Soliditetsgrad | 66.6% | 69.5% | 62.5% | 60.7% | 60.3% |
| Ansatte (gns.) | 5 | 4 | 5 | 5 | 4 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
NORholding ApS Siden 20 Jun 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Kevin Byrial Pindstrup Siden 20 Jun 2016Direktør
Produktionsenheder
1NORevent ApS
P-nr. 1021521791
Normansvej 1, 8920 Randers NV
Event catering (562100)
👥 11 ansatte
Fødevarekontrol (Smiley)
2 kontrolstederNORevent ApS
Normansvej 1 1, 8920
Senest kontrolleret 21 Jan 2026
NORevent ApS - Kantine
Normansvej 1, 8920
Senest kontrolleret 21 Jan 2026
Kilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: NORholding ApS (CVR 37807672)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver kontrakt, restaurationsaktiviteter, event.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.