NOVA SIGN A/S
CVR 32 30 64 89 · Hinnerup · Andre reklameaktiviteter · Aktieselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
NOVA SIGN A/S har CVR-nummer 32306489. Virksomhedsform: Aktieselskab. Branche: Andre reklameaktiviteter (branchekode 731190). Adresse: Samsøvej 22, 8382 Hinnerup. Stiftet: 17. april 2012. Status: aktiv. Antal ansatte: 3. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 861.070 kr., årets resultat 132.968 kr., egenkapital 678.261 kr., aktiver i alt 903.652 kr. Soliditetsgraden på 75,1 % er højere end hos 77 % af de 432 virksomheder i branchen «Andre reklameaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 132.968 kr. er højere end hos 64 % af de 432 virksomheder i branchen «Andre reklameaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 182 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som NOVA SIGN A/S? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Andre reklameaktiviteter (731190)
- Adresse
- Samsøvej 22, 8382 Hinnerup
- Kommune
- FAVRSKOV
- Antal ansatte
-
3
2012 2018
- Telefon
- 87648800
- diana@sander-design.dk
- Stiftet
- 17 Apr 2012
- Selskabskapital
- 500.000 DKK
- Formål
- ved salg af butiksindretning og skiltning samt direkte eller indirekte at drive anden virksomhed, der er forbundet dermed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktøren
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-09-27
- Momsnr. (EU VIES)
- DK32306489 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Samsøvej 22, 8382 Hinnerup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
19,6%
▼ 7,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
4,01
▼ 0,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
75,1%
▼ 3,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-34,4%
▼ 34,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
432 virksomheder i «Andre reklameaktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 861.070 | 304.956 | 373.652 | 782.635 | 771.125 |
| Resultat før skat | 169.436 | 260.256 | 327.744 | 671.616 | 391.566 |
| Årets resultat | 132.968 | 202.746 | 254.497 | 523.564 | 305.212 |
| Egenkapital | 678.261 | 745.293 | 792.547 | 1.038.050 | 814.486 |
| Aktiver i alt | 903.652 | 951.246 | 947.090 | 1.487.724 | 1.159.979 |
| Omsætningsaktiver | 903.652 | 951.246 | 947.090 | — | — |
| Kortfristet gæld | 225.391 | 205.953 | 154.543 | 449.674 | 345.493 |
| Gæld i alt | 225.391 | 205.953 | 154.543 | 449.674 | 345.493 |
| Soliditetsgrad | 75.1% | 78.3% | 83.7% | 69.8% | 70.2% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
4-
T. SANDER HOLDING ApS Siden 17 Apr 201250% Ejer
-
CARSTEN MAABERG HOLDING ApS Siden 1 Jan 201415% Ejer
-
D.J HOLDING ApS Siden 20 Feb 201415% Ejer
-
Olafur Munk ApS Siden 26 Aug 202615% Ejer
Ledelse
6-
Torben Sander Siden 17 Apr 2012Bestyrelsesmedlem
-
Torben Sander Siden 17 Apr 2012Direktør
-
Carsten Maaberg Siden 20 Mar 2017Bestyrelsesmedlem
-
Diana Jørgensen Siden 20 Mar 2017Bestyrelsesmedlem
-
Morten Sander Tjerrild Siden 17 Apr 2023Formand
-
Olafur Munk Siden 26 Aug 2026Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1NOVA SIGN A/S
P-nr. 1017615439
Samsøvej 22, 8382 Hinnerup
Andre reklameaktiviteter (731190)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: T. SANDER HOLDING ApS (CVR 33146698)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver butiksindretning, skiltning, reklameaktiviteter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.