NSALES A/S
CVR 28 84 81 02 · København K · Computerprogrammering · Aktieselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
NSALES A/S har CVR-nummer 28848102. Virksomhedsform: Aktieselskab. Branche: Computerprogrammering (branchekode 621000). Adresse: Sankt Peders Stræde 30D, 1. th, 1453 København K. Stiftet: 20. juni 2005. Status: aktiv. Antal ansatte: 7. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 12.329.272 kr., årets resultat 4.994.315 kr., egenkapital 5.572.422 kr., aktiver i alt 9.522.445 kr. Soliditetsgraden på 58,5 % er højere end hos 55 % af de 4.771 virksomheder i branchen «Computerprogrammering», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 4.994.315 kr. er højere end hos 97 % af de 4.771 virksomheder i branchen «Computerprogrammering», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 28 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som NSALES A/S? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Computerprogrammering (621000)
- Adresse
- Sankt Peders Stræde 30D, 1. th, 1453 København K
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
-
7
2005 2018
- Telefon
- 70237239
- lasse@nsales.dk
- Hjemmeside
- https.//www.nsales.dk
- Stiftet
- 20 Jun 2005
- Selskabskapital
- 556.000 DKK
- Formål
- handelsvirksomhed og softwareudvikling samt dermed beslægtede aktiviteter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af bestyrelsesformanden, direktionen eller af den samlede bestyrelse
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2019-12-06
- Momsnr. (EU VIES)
- DK28848102 ✓ Valideret
- LEI (GLEIF)
- 984500EI9F2D8BD96487
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Sankt Peders Stræde 30D, 1. th, 1453 København K
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
89,6%
▲ 6,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,33
▲ 0,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
58,5%
▲ 9,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
66,6%
▲ 66,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4771 virksomheder i «Computerprogrammering»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 12.329.272 | 9.599.434 | 9.863.431 | 9.464.690 | 8.071.833 |
| Resultat før skat | 6.403.310 | 3.844.544 | 4.196.242 | 3.487.964 | 4.988.544 |
| Årets resultat | 4.994.315 | 2.997.525 | 3.269.211 | 2.809.196 | 3.889.048 |
| Egenkapital | 5.572.422 | 3.598.107 | 3.860.582 | 3.391.372 | 4.462.175 |
| Aktiver i alt | 9.522.445 | 7.405.310 | 10.626.820 | 8.999.121 | 5.703.696 |
| Omsætningsaktiver | 9.178.957 | 7.027.524 | 10.128.307 | 8.360.231 | 5.523.813 |
| Kortfristet gæld | 3.942.766 | 3.790.609 | 6.743.610 | 5.584.874 | 1.234.290 |
| Gæld i alt | 3.942.766 | 3.790.609 | 6.743.610 | 5.584.874 | 1.234.290 |
| Soliditetsgrad | 58.5% | 48.6% | 36.3% | 37.7% | 78.2% |
| Ansatte (gns.) | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
STYNER GROUP ApS Siden 4 Dec 202366,67% Ejer
-
Morten Lybecker Holding ApS Siden 4 Dec 202315% Ejer
Ledelse
5-
Lasse Rostock Siden 17 Feb 2015Bestyrelsesmedlem
-
Lasse Rostock Siden 17 Feb 2015Direktør
-
Lene Rostock Siden 6 Dec 2019Formand
-
Yasemin Merethe Celkan Phoenix Siden 6 Mar 2018Bestyrelsesmedlem
-
Morten Kroll Lybecker Siden 6 Mar 2018Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1NSALES A/S
P-nr. 1011479754
Sankt Peders Stræde 30D, 1. th, 1453 København K
Computerprogrammering (621000)
👥 8 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: STYNER GROUP ApS (CVR 35521240)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver softwareudvikling, handelsvirksomhed, beslægtede.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.